Návštěvnost kin na Slovensku se kvůli koronaviru propadla

Do kin na Slovensku loni přišlo výrazně méně návštěvníků než v roce 2019. Unie filmových distributorů (UFD) Slovenska to zdůvodnila koronavirovou krizí spojenou s různými omezeními, která zasáhla všechny oblasti kultury včetně kin a distribučních společností.

Kino, ilustrační foto
doporučujeme

Kina na Slovensku podle UFD navštívilo loni 2,36 milionu diváků. Ve srovnání s předchozím rokem, kdy návštěvnost dosáhla 6,53 milionu lidí a přiblížila se k rekordu z roku 2017, to představuje pokles o více než tři pětiny.

"Kina byla v roce 2020 zavřena 116 dnů a následně se omezila práce a tržby hlavních dodavatelů, distribučních společností," uvedla UFD. Dodala, že premiéry amerických filmových trháků byly přesunuty na letošek.

Zhruba třetinou se na loňské návštěvnosti kin v zemi pod Tatrami podílela slovenská produkce. Loni v únoru, tedy zhruba měsíc před propuknutím koronavirové krize v zemi, mělo premiéru drama Sviňa o propojení politiky a mafie, jakož i o vraždě novináře. Děj filmu, který připomíná některé kauzy na Slovensku včetně vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně, se stal tahákem hned od jeho uvedení v kinech.

Slovensko po propuknutí epidemie covidu-19 nařídilo loni v březnu března uzavření řadů provozů včetně kin. Později karanténní opatření sice země uvolnila, po propuknutí druhé koronavirové vlny je ale opět začala zpřísňovat. V současnosti kina na Slovensku zůstávají zavřena.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nárůst úmrtí v Česku nezpomaluje. Roste i reprodukční číslo

27.02.2021 21:53 Aktualizováno Reprodukční číslo ukazující rychlost šíření koronaviru v Česku stouplo na 1,22. Epidemie tak nadále…

Sarkozyho kauza se blíží do finále. Soud vynese očekávaný rozsudek

27.02.2021 21:41 Pařížský soud v pondělí rozhodne v případu bývalého francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho,…

Itálie zpřísnila protipandemická opatření v čtvrtině regionů

27.02.2021 19:12 Italská vláda dnes zpřísnila protipandemická opatření v pěti z dvaceti regionů. Po varování…

Německo prodlouží zákaz cestování z Česka o několik týdnů

27.02.2021 14:19 Německá vláda chce prodloužit zákaz cestování z oblastí silně zasažených nakažlivějšími mutacemi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama