Německá policie zasáhla proti ilegálům

Německá policie dnes zakročila proti zločinecké síti, jež umožňovala ilegální zaměstnávání cizinců, především Ukrajinců, v Německu. Během rozsáhlé operace policisté prohledali množství bytů a různých objektů v šesti spolkových zemích, napsala agentura DPA.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Kriminální aktivity sítě se týkaly nejen pašování lidí, ale také falšování dokladů a ilegálního zaměstnávání. Ukrajinci se tak mohli na úřadech přihlašovat s falešnými identifikačními dokumenty Evropské unie. Ilegální práci jim v různých firmách zprostředkovávala agentura zločinecké organizace. Příjezd do Německa a pobyt byly označeny jako turistika, aby se tak obešlo jinak nezbytné uvedení důvodu pobytu.

Razie úřady provedly v Dolním Sasku, Brémách, Šlesvicku-Holštýnsku, Severním Porýní-Vestfálsku, Braniborsku a Porýní-Falci. Nasazeno do nich bylo 510 pracovníků spolkové policie, kteří zajistili řadu důkazních materiálů - datové nosiče, jako jsou notebooky nebo mobilní telefony, různé dokumenty, peníze a rovněž zbraně.

V oblasti dolnosaského Osnabrücku policie také zadržela jednoho podezřelého, na kterého byl vydán zatykač. U několika dalších podezřelých policisté zkontrolovali totožnost. Státní příslušnost těchto osob úřady neupřesnily.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volby Velká Británie 2019: Konzervativci Borise Johnsona jasně vyhráli.…

13.12.2019 00:13 Aktualizováno Předčasné parlamentní volby v Británii vyhrála dnes Konzervativní strana premiéra Borise Johnsona.…

Jednání o klimatické neutralitě EU dohodu nepřinesla

12.12.2019 22:02 Mezi lídry členských zemí Evropské unie ani po třech hodinách jednání o podpoře klimatické…

Francie uleví Řecku. Přijme stovky azylantů

12.12.2019 20:12 Francie přijme v příštích měsících 400 žadatelů o azyl, kteří nyní pobývají v táborech pro migranty…

Trump se opět navezl do aktivistky Grety, ta ho vzápětí zpražila

12.12.2019 17:49 Americký prezident Donald Trump doporučil ve svém dnešním ranním tweetu Švédce Gretě Thunbergové,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama