Německo od 7. června nabídne očkování proti covidu všem zájemcům

Německo od 7. června nabídne očkování proti nemoci covid-19 všem zájemcům, skončí tak systém upřednostňování rizikových skupin. Dnes to po jednání se spolkovými zeměmi oznámil německý ministr zdravotnictví Jens Spahn. Od upřednostňování již ustoupilo několik spolkových zemí, nabídka se ale týká jen ordinací praktických lékařů a ne velkokapacitních vakcinačních středisek.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

"Všichni obyvatelé od 16 let tak budou mít možnost požádat o termín očkování," řekl Spahn. "Nebude ale možné, aby všichni zájemci dostali vakcínu hned v červnu, s očkovací kampaní budeme muset pokračovat přes léto," dodal s tím, že nezbytná zůstane trpělivost.

Otevření nabídky očkování umožňují podle Spahna dostatečné dodávky vakcinačních látek a pokrok v imunizaci. Ministr zdravotnictví počítá s tím, že do konce května bude mít přinejmenším první dávku 40 procent obyvatel 83milionového Německa.

Německo nyní očkuje vybrané rizikové skupiny, kam patří zejména senioři, zdravotníci, učitelé, policisté či chronicky nemocní. Několik zemí včetně Bavorska, Berlína či Durynska již nyní nabízí očkování všem, ale jen v ordinacích praktických lékařů. V očkovacích střediscích nadále platí přednostní systém, což se ale od 7. června v celém Německu změní.

"Bude to platit pro ordinace praktických lékařů a podnikových lékařů a také pro očkovací střediska," řekl Spahn o rozvolnění přístupu k vakcínám.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 22:02 Aktualizováno NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Napětí kolem brexitu přerostlo na summitu G7 ve slovní přestřelku

13.06.2021 19:03 Aktualizováno Napětí kvůli dohodě o vystoupení Británie z Evropské unie dnes přerostlo na summitu ekonomicky…

Merkelová si chválí nástup Bidena. Svět teď řeší problémy snadněji

13.06.2021 17:33 Aktualizováno Teď, kdy stojí v čele Spojených států prezident Joe Biden, může svět řešit své problémy s "novým…

Skupina G7 poskytne miliardu očkovacích dávek chudým zemím

13.06.2021 16:00 Ekonomicky silné země skupiny G7 poskytnou v následujícím roce miliardu vakcín proti covidu-19…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama