Německo prozatím nevylučuje, že Navalnyj byl otráven

Vláda německé kancléřky Angely Merkelové prozatím nevylučuje otravu jako možnou příčinu zdravotního kolapsu ruského opozičního předáka Alexeje Navalného. Na dnešní tiskové konferenci v Berlíně to prohlásil mluvčí Merkelové Steffen Seibert. Dodal, že všechny okolnosti případu musí být plně a hodnověrně vysvětleny. O otravě hovoří spolupracovníci Navalného.

Alexej Navalnyj
doporučujeme

Vážné podezření z otravy podle Seiberta existuje. "Prioritou je samozřejmě zachránění života Navalného a jeho zotavení," uvedl. Dodal, že přáním Německa je, aby ruský opozičník dostal lékařskou pomoc, která by ho mohla zachránit.

Merkelová po čtvrtečním jednání s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem uvedla, že Navalnému bude poskytnuta "jakákoli lékařská pomoc" ve Francii nebo v Německu.

Do ruského Omsku, kde je Navalnyj hospitalizován v bezvědomí, dnes přiletělo německé letadlo, které by ho mohlo dopravit do Berlína. Na palubě byli i němečtí lékaři, kteří dostali od ruských kolegů pozvání ke konzultacím o léčbě. Nemocnice v Omsku se prozatím vyslovila proti transportu, neboť Navalného současný zdravotní stav to podle ruských lékařů neumožňuje.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

O rezignaci Vojtěcha se píše v zahraničí: Politické zemětřesení, Babiš…

21.09.2020 13:35 Aktualizováno Rekordní přírůstky počtu případů koronaviru v Česku i neshody s premiérem Andrejem Babišem vedly…

Teror v Burgasu: Pomocníci útočníka dostali doživotí, Interpol po nich…

21.09.2020 13:03 Doživotní trest bez možnosti předčasného propuštění uložil dnes zvláštní trestní soud v Sofii dvěma…

Německý ministr financí nevidí důvod sankcí USA pro Nord Stream 2

21.09.2020 12:49 Budování plynovodu Nord Stream 2 mezi Ruskem a Německem je soukromou investicí, která energetickou…

Sankce EU vůči běloruskému režimu stále závisí na souhlasu Kypru

21.09.2020 11:54 Kypr je jako poslední stát Evropské unie připraven kývnout na sankce vůči činitelům běloruského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama