Nové rozhodnutí vlády zmátlo Italy. Dumají nad pojmem "členové rodiny"

Lidé v Itálii se v posledních dnech zamýšlejí nad výkladem pojmu "členové rodiny". Děje se tak v souvislosti s rozhodnutím vlády umožnit jim, aby po týdnech celostátní domácí izolace kvůli pandemii covidu-19 mohli navštívit své příbuzné ve stejném regionu.

rodina
doporučujeme

Agentura APA k tomu napsala, že lidem není jasné, jak těsná musí být příbuzenská vazba, aby se mohli za "členy rodiny" vydat. A patří na seznam lidí, s nimiž se bude možné nově setkávat, i "pouzí" partneři nebo snoubenci či snoubenky, s nimiž člověk nežije ve společné domácnosti?

Zmatek mezi lidmi byl takový, že vláda vydala prohlášení s vysvětlením. Povolení návštěv se vztahuje na osoby, s nimiž dotyčný udržuje "stabilní vztahy", ne však na přátele. "Neznamená to, že od pondělka bude možné navštěvovat kamarády a pořádat večírky," vzkázal Italům premiér Giuseppe Conte. Jak budou úřady ověřovat, zda jsou vztahy mezi lidmi "stabilní", však jasné není.

Sdružení homosexuálů Arcigay vládní svolení k návštěvám "členů rodiny" považuje za diskriminační. Tento pojem se podle organizace vztahuje na oficiální příbuzenské formy a nebere v potaz význam vztahů bez biologických vazeb. Vláda zastává "středověký koncept" příbuzenských vazeb a vylučuje mnoho nových podob vztahů mezi lidmi, tvrdí sdružení Arcigay.

Od pondělka 4. května budou moci Italové také například sportovat venku a zvětší se jim svoboda pohybu v rámci regionu, v němž žijí. Od příštího týdne budou moci začít znovu fungovat některá odvětví, považovaná za strategická. Školy se ale otevřou až v září.

Za nynější pandemie je Itálie po Spojených státech druhou nejvíce zasaženou zemí světa. Nakazilo se tam přes 209.000 lidí a s nemocí covid-19 zemřelo více než 28.700 osob.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Parlamentní volby v Chorvatsku vyhrála s náskokem vládní HDZ

06.07.2020 18:43 V parlamentních volbách v Chorvatsku zvítězilo se značným odstupem vládní Chorvatské demokratické…

Slovinsko vrací Česko s výjimkou severní Moravy mezi bezpečné země

06.07.2020 18:22 Slovinsko od úterý 7. července vrací Českou republiku zpátky na seznam bezpečných zemí, jejichž…

Smrt Morriconeho zasáhla celý svět. Vzpomínají na něj umělci i politici

06.07.2020 16:21 Na italského hudebního skladatele Ennia Morriconeho vzpomínají umělci i politici z celého světa.…

Francii šokoval brutální útok na řidiče autobusu. Odmítl lidi bez roušky,…

06.07.2020 15:23 Terčem brutálního útoku se ve městě Bayonne na jihozápadě Francie stal řidič autobusu, který…

Související:

Právě se děje

Další zprávy