Požáry decimují Francii, dálnice musela být uzavřena

Rozsáhlé požáry na jihu a západě Francie už od středy zničily celkem stovky hektarů porostu. Poblíž městečka Bedenac v departementu Charente-Maritime s ohněm v borovicovém lese bojovaly přes čtyři stovky hasičů, plameny už mají z větší části pod kontrolou. Hořelo i jižně od Marseille, kde se kvůli požáru uzavřely dva úseky dálnice, uvedla dnes agentura AFP.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Požár
doporučujeme

Požár u Bedenacu vypukl ve středu a postupně strávil přes 200 hektarů lesa. Při hašení se vystřídalo na 450 hasičů, kteří měli k dispozici stovku vozů a jedno letadlo. Na místě dál zůstává asi stovka hasičů, kteří budou dohlížet na to, aby plameny opět nevzplály.

V departementu Indre ve střední Francii začalo ve středu hořet v přírodní rezervaci La Brenne, kde oheň zničil asi 150 hektarů lesa. "Bude trvat ještě několik dní, než se nám požár podaří kompletně uhasit," uvedla AFP s odvoláním na hasiče. Dvě stovky hasičů dnes zaměstnal i požár u města Vagnas v departementu Ardèche, kde shořelo asi 40 hektarů porostu.

Kvůli letošnímu extrémně horkému a suchému létu platilo ve Francii vysoké riziko požárů. Například oheň u městečka Générac na jihu Francie na přelomu července a srpna zničil plochu o rozloze přes 600 hektarů.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řecko praská pod tíhou migrantů. Tisíce dalších jsou na cestě

19.09.2019 19:07 Na řecké ostrovy v Egejském moři, jejichž infrastruktura už nyní praská ve švech kvůli náporu…

Jak rozdělit uprchlíky? Nový návrh se Česku líbit nebude, Macron hrozí i…

19.09.2019 18:07 Aktualizováno Francie a Itálie budou na půdě Evropské unie společně usilovat o zavedení automatického mechanismu…

Prolomení brexitového patu? Británie poslala do Bruselu nové návrhy

19.09.2019 17:20 Aktualizováno Mluvčí Evropské komise dnes novinářům řekla, že Brusel od Londýna dostal nové dokumenty týkající se…

Prokurátorkou EU bude Kövesiová? Šance má vysoké, navzdory odporu její…

19.09.2019 16:59 Někdejší rumunská protikorupční žalobkyně Laura Kövesiová se zřejmě stane první šéfkou nově…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama