Požáry decimují Francii, dálnice musela být uzavřena

Rozsáhlé požáry na jihu a západě Francie už od středy zničily celkem stovky hektarů porostu. Poblíž městečka Bedenac v departementu Charente-Maritime s ohněm v borovicovém lese bojovaly přes čtyři stovky hasičů, plameny už mají z větší části pod kontrolou. Hořelo i jižně od Marseille, kde se kvůli požáru uzavřely dva úseky dálnice, uvedla dnes agentura AFP.

Požár
doporučujeme

Požár u Bedenacu vypukl ve středu a postupně strávil přes 200 hektarů lesa. Při hašení se vystřídalo na 450 hasičů, kteří měli k dispozici stovku vozů a jedno letadlo. Na místě dál zůstává asi stovka hasičů, kteří budou dohlížet na to, aby plameny opět nevzplály.

V departementu Indre ve střední Francii začalo ve středu hořet v přírodní rezervaci La Brenne, kde oheň zničil asi 150 hektarů lesa. "Bude trvat ještě několik dní, než se nám požár podaří kompletně uhasit," uvedla AFP s odvoláním na hasiče. Dvě stovky hasičů dnes zaměstnal i požár u města Vagnas v departementu Ardèche, kde shořelo asi 40 hektarů porostu.

Kvůli letošnímu extrémně horkému a suchému létu platilo ve Francii vysoké riziko požárů. Například oheň u městečka Générac na jihu Francie na přelomu července a srpna zničil plochu o rozloze přes 600 hektarů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Razie proti extremismu. Na Slovensku byl zadržen i člen kapely Horkýže…

11.08.2020 17:02 Aktualizováno Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové…

Napětí mezi Tureckem a Řeckem narůstá, Atény chtějí mimořádné jednání šéfů…

11.08.2020 16:36 Obnovení tureckého průzkumu těžby ropy a zemního plynu ve východním Středomoří dnes opět vyostřilo…

Maas pohrozil Rusku kvůli loňské vraždě Čečence v Berlíně

11.08.2020 15:31 Pokud německý soud zjistí, že Rusko nařídilo loňskou vraždu Čečence Zelimchana Changošviliho v…

Vůdkyně opozice Cichanouská odjela z Běloruska, je nyní v Litvě

11.08.2020 13:45 Aktualizováno Vůdkyně běloruské opozice Cichanouská oznámila, že se sama rozhodla k odjezdu ze země. Její…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama