V Berlíně najelo auto do skupiny lidí, sedm zraněných

V centru Berlína dnes ráno mladý řidič sjel ve vysoké rychlosti autem ze silnice a na chodníku srazil skupinu lidí. Sedm chodců utrpělo zranění, tři osoby jsou zraněny těžce, informovala agentura DPA. Policie předpokládá, že se nejednalo o úmyslný útok, řidiče nicméně zatkla a obvinila z pokusu o zabití a z obecného ohrožení. Češi podle českého ministerstva zahraničí mezi oběťmi nejsou.

V Berlíně najelo auto do skupiny lidí (26.7.2020)
doporučujeme

Podle listu Bild se nehoda stala krátce po 07:00 SELČ v centru města na náměstí Hardenbergplatz poblíž zoologické zahrady, což je i v ranních hodinách frekventované místo. Čtyřiadvacetiletý řidič jel velmi rychle a zřejmě nezvládl projet zatáčku. Proto se svým černým SUV značky Mercedes skončil na chodníku.

Podle policie není důvod vycházet z toho, že šlo o úmyslný čin. "Zatím nic nenapovídá tomu, že by měl politický nebo náboženský motiv," uvedla policejní mluvčí. "Vzhledem k nebezpečné rychlosti máme za to, že si musel být vědom, že může někoho zranit nebo dokonce zabít," dodala ale zároveň.

Na místě zasahovalo 60 hasičů a dva záchranné vrtulníky, uvedla německá média. Lékaři museli oživovat člověka, který byl zaklíněný autem a který je nyní v kritickém stavu. Skoro dvě desítky kolemjdoucích, kteří byli očitými svědky havárie, utrpěly šok. Z fotografií z místa neštěstí je patrné, že vůz měl estonskou poznávací značku, řidič ovšem podle německých médií trvale žije v Berlíně.

České ministerstvo zahraničí nemá informace, že by mezi zraněnými byli čeští občané, řekla ČTK mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Francii za den přibylo přes 2500 nakažených, nejvíc od uvolnění…

12.08.2020 21:52 Ve Francii za uplynulý den přibylo 2524 případů nákazy novým koronavirem, což je nejvíce od…

Řecko hlásí nejvíce nakažených od začátku pandemie

12.08.2020 20:43 V Řecku se za posledních 24 hodin potvrdilo 262 případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2, jde o…

Španělsko má opět více nakažených za den než předchozí dva dny

12.08.2020 20:20 Ve Španělsku se za poslední den potvrdilo 1690 nakažených novým koronavirem, údaj ale nezahrnuje…

V nejlidnatější německé zemi začala škola, žáci musí mít roušky

12.08.2020 14:49 V nejlidnatější německé spolkové zemi, Severním Porýní-Vestfálsku, dnes po více než šesti týdnech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama