Saúdská princezna nechala ve Francii surově zbít dělníka, soud ji potrestal

Soud ve Francii dnes vyměřil desetiměsíční podmíněný trest saúdské princezně Hase bin Salmánové za to, že před několika lety nařídila svému osobnímu strážci, aby zbil řemeslníka, který pracoval v její pařížské rezidenci. Dcera krále Saúdské Arábie musí také zaplatit 10.000 eur (258.300 Kč), informují agentury.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Muslimové, ilustrační foto
doporučujeme

Řemeslník podle obžaloby na policii vypověděl, že mu osobní strážce 43leté princezny spoutal ruce, fackoval ho a kopal. Přinutil ho také, aby princezně políbil nohu. Hasa muže obvinila, že si fotí její byt, aby fotky prodal médiím. On si však snímky luxusní rezidence pořizoval kvůli rekonstrukci.

Řemeslník si stěžoval, že se k němu princezna Hasa chovala jako k psovi a řekla mu, že "uvidí, jak se má mluvit s princeznou, jak se má mluvit s královskou rodinou".

Princezna popírá, že by se dopustila něčeho špatného. Její francouzský advokát tvrdí, že vyšetřování bylo založeno na lži. Princezna dnes u soudu nebyla. Francie kvůli tomuto případu na ni loni v březnu vydala zatykač, Hasa ale ještě dříve stihla zemi opustit s využitím diplomatické imunity.

Agentura Reuters připomíná, že Hasa bin Salmánová není první příslušnicí saúdské královské rodiny, která měla ve Francii problémy se zákonem. V roce 2013 soud v Nanterre nařídil zabavit majetek princezny Mahy Sudajríové ve Francii kvůli nezaplaceným účtům v luxusním hotelu. Jejich výše se blížila šesti milionům eur.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Marko Feingold (†106), nejstarší rakouský přeživší holokaustu

20.09.2019 16:01 Ve věku 106 let zemřel ve čtvrtek rodák z Banské Bystrice Marko Feingold, který byl nejstarším…

Jak si Německo poradí se změnou klimatu? Vláda rokovala 19 hodin,…

20.09.2019 15:48 Aktualizováno Strany německé vládní koalice - CDU, CSU a SPD - se dnes po zhruba 19hodinovém jednání dohodly na…

Ruský soud propustil z vězení herce Ustinova, na demonstraci se ocitl…

20.09.2019 15:22 Moskevský soud dnes podmínečně propustil herce Pavla Ustinova, který byl počátkem týdne odsouzen na…

Nejhorší exploze v dějinách Slovenska: Soud vynesl tresty za tragédii z…

20.09.2019 14:47 Dva bývalé manažery firmy uznal dnes soud vinnými z obecného ohrožení a dvanáct let po mohutné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama