Slovenská policie obvinila mladíka ze zastrašování učitelky

Slovenská policie obvinila bývalého žáka jedné z bratislavských základních škol za to, že před zhruba týdnem opakovaně zastrašoval prostřednictvím e-mailových zpráv učitelku. ČTK o tom dnes informovala policejní mluvčí Veronika Martiniaková.

Přidejte svůj názor

Policie SR, ilustrační fotografie
doporučujeme

15letý mladík podle tiskové zprávy učitelce vyhrožoval před tragédií z minulého čtvrtka, kdy jiný útočník vyzbrojený nožem na základní škole v severoslovenském městě Vrútky zabil zástupce ředitelky a další lidi včetně dvou dětí zranil.

"Obsahem těchto zastrašujících zpráv měly být výhrůžky o vyhlášení války všem učitelům, které měly být odpovědí na přísný pedagogický přístup učitelky," uvedla policie. Dodala, že zmíněná učitelka následně podala trestní oznámení.

Policie během domovní prohlídky zajistila mobilní telefon, z něhož mladík výhrůžné zprávy patrně zaslal. Vyšetřovatel ho obvinil z trestného činu násilí proti skupině obyvatel, a to ze msty. Za to lze podle zákona uložit až tříleté vězení, u mladistvých se trestní sazba snižuje na polovinu.

Útočníka na škole ve Vrútkách policisté na útěku zastřelili. Podle kamerového záznamu se útočník krátce předtím dostal do střetu se strážníky. Primátor města Branislav Zacharides popřel spekulace, že útočník byl jako student na škole vystaven šikaně a že to mohlo být motivem útoku. Muž byl v podmínce za to, že loni v prosinci vyhrožoval výpravčímu a vlakvedoucí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Orbán získal moc nad další univerzitou. Maďarský parlament schválil…

03.07.2020 17:10 Maďarský parlament dnes schválil zákon o reformě Univerzity divadelních a filmových umění (SZFE),…

V Chorvatsku přibylo 81 nakažených, ve Slovinsku čtvrtina

03.07.2020 16:58 Aktualizováno V Chorvatsku a ve Slovinsku se v posledních dnech zhoršila epidemiologická situace, pokud jde o…

Vzrušená debata o fondu EU. Země V4 nesmí být trestány, zaznělo na summitu

03.07.2020 15:30 Čerpání peněz z evropského fondu obnovy musí být flexibilní a spravedlivé, shodují se premiéři zemí…

Čaputová: Koronakrize byla lekcí, do té doby lidé prodavačky podceňovali

03.07.2020 15:19 Někteří lidé a profese byli dříve podceňováni. Nejedná se jenom o zdravotní sestry, lékaře,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy