Slovensko pátrá po odsouzené Češce, objednala si vraždu

Slovenská policie vyhlásila mezinárodní pátrání po české podnikatelce Evě Zámečníkové, která byla v úterý v nepřítomnosti pravomocně odsouzena k osmi letům vězení za přípravu vraždy svého slovenského manžela v roce 2014. K vraždě nakonec nedošlo, neboť korunní svědek se obrátil na policii, která smrt zinscenovala. Slovenské úřady na Zámečníkovou, známou ve slovenských médiích pod přezdívkou "květinářka", po rozhodnutí soudu vydaly evropský zatykač.

Policie SR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Zámečníková se z úterního stání nejvyššího soudu omluvila ze zdravotních důvodů a požádala o pokračování projednávání v nepřítomnosti. Mluvčí soudu Alexandra Važanová po vynesení rozsudku uvedla, že nejvyšší soud podnikne veškeré kroky k tomu, aby odsouzená nastoupila výkon trestu. Slovenské policejní prezidium zároveň požádalo českou policii o spolupráci při pátrání po Zámečníkové na území České republiky.

Češka si podle prokuratury objednala vraždu manžela, profesionálního vojáka, jen dva měsíce po sňatku. Prokuratura za motiv označila snahu obžalované získat majetek muže, s nímž žila na západním Slovensku.

Korunní svědek dříve uvedl, že Zámečníková mu za vraždu slíbila 50.000 eur (1,26 milionu Kč). Češka během líčení u soudu prvního stupně vinu popřela. Tvrdila, že korunní svědek se jí chtěl pomstít za to, že mu odmítla půjčit peníze, a že žádný důkaz nepotvrdil informace o vraždě a o zmiňované odměně.

Slovenské soudy se případem zabývaly opakovaně kvůli tomu, že slovenský nejvyšší soud dvě předchozí rozhodnutí soudu prvního stupně zrušil a případ vrátil k novému projednání.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

NATO na summitu vyjádří Česku solidaritu ve sporu s Ruskem

14.06.2021 12:18 Aktualizováno Lídři zemí Severoatlantické aliance na dnešním summitu v Bruselu vyjádří solidaritu České republice…

Slovensko nadále uvolňuje opatření. Čechům stačí negativní test, vyhnou se…

14.06.2021 10:43 Po zlepšení epidemické situace na Slovensku již ve většině regionů země neplatí omezení pro…

Kauzu Babišova střetu zájmů má nyní na stole evropský žalobce. Případ řeší…

14.06.2021 09:54 Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Čech v zahrničí uvázl na skále, strávil na ní dvě noci

14.06.2021 09:26 Český turista uvázl v Alpách na pomezí Německa a Rakouska na skále a strávil tam nedobrovolně dvě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama