Slovensko pátrá po odsouzené Češce, objednala si vraždu

Slovenská policie vyhlásila mezinárodní pátrání po české podnikatelce Evě Zámečníkové, která byla v úterý v nepřítomnosti pravomocně odsouzena k osmi letům vězení za přípravu vraždy svého slovenského manžela v roce 2014. K vraždě nakonec nedošlo, neboť korunní svědek se obrátil na policii, která smrt zinscenovala. Slovenské úřady na Zámečníkovou, známou ve slovenských médiích pod přezdívkou "květinářka", po rozhodnutí soudu vydaly evropský zatykač.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Policie SR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Zámečníková se z úterního stání nejvyššího soudu omluvila ze zdravotních důvodů a požádala o pokračování projednávání v nepřítomnosti. Mluvčí soudu Alexandra Važanová po vynesení rozsudku uvedla, že nejvyšší soud podnikne veškeré kroky k tomu, aby odsouzená nastoupila výkon trestu. Slovenské policejní prezidium zároveň požádalo českou policii o spolupráci při pátrání po Zámečníkové na území České republiky.

Češka si podle prokuratury objednala vraždu manžela, profesionálního vojáka, jen dva měsíce po sňatku. Prokuratura za motiv označila snahu obžalované získat majetek muže, s nímž žila na západním Slovensku.

Korunní svědek dříve uvedl, že Zámečníková mu za vraždu slíbila 50.000 eur (1,26 milionu Kč). Češka během líčení u soudu prvního stupně vinu popřela. Tvrdila, že korunní svědek se jí chtěl pomstít za to, že mu odmítla půjčit peníze, a že žádný důkaz nepotvrdil informace o vraždě a o zmiňované odměně.

Slovenské soudy se případem zabývaly opakovaně kvůli tomu, že slovenský nejvyšší soud dvě předchozí rozhodnutí soudu prvního stupně zrušil a případ vrátil k novému projednání.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Francii uvěznili teroristy, mezi nimi i syrský uprchlík. Scházeli se v…

25.01.2020 20:40 Aktualizováno Sedm mužů, kteří byli v pondělí zadrženi v západní Francii kvůli podezření z terorismu, bylo…

Wuchanský koronavirus straší Evropu. Propukne epidemie?

25.01.2020 19:31 Dva přední francouzští lékaři, kteří se v Paříži starají o dvojici infikovanou novým typem…

Guaidó přiletěl do Madridu, návštěva vyvolala roztržku politiků

25.01.2020 19:22 Lídr venezuelské opozice Juan Guaidó, jehož téměř 60 zemí od loňska uznává jako prozatímního…

Útěk před koronavirem: Chystá se evakuace cizinců z Wu-chanu, včetně Čechů

25.01.2020 15:07 Spojené státy, Francie a Rusko plánují evakuaci svých občanů z čínského města Wu-chan, odkud se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama