V Polsku už má koronavirus 14 obětí, v Maďarsku zemřel britský diplomat

V Polsku od úterního večera zemřeli další čtyři pacienti nakažení koronavirem a celkově tak této infekci v zemi dosud podlehlo 14 lidí. Oznámilo to dnes polské ministerstvo zdravotnictví. Počet potvrzených případů nákazy v zemi překonal 1000. V Maďarsku je už deset zemřelých, u nichž se potvrdila nákaza koronavirem. Podle britského ministerstva zahraničí je novou obětí zástupce britského velvyslance v Maďarsku.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Polsko, ilustrační foto
doporučujeme

Polské ministerstvo zdravotnictví ráno sdělilo, že v noci na dnešek zemřeli ve Vratislavi na nemoc COVID-19 dva hospitalizovaní pacienti ve věku 41 a 71 let. Dopoledne pak nemoci podlehl i 71letý muž v Boleslavci na jihozápadě země. Zatím poslední, celkově už 14. obětí nákazy, je 80letý muž, který zemřel v nemocnici ve městě Skarzysko-Kamienna na jihovýchodě Polska.

Ministerstvo rovněž sdělilo, že o desítky potvrzených případů se také rozrostl počet nakažených osob. V zemi je tak nyní evidováno 1031 lidí, u nichž testy prokázaly koronavirus SARS-CoV-2.

Ministr obrany Mariusz Blaszczk dnes ve tweetu napsal, že 5235 příslušníků armády se zapojí do operací na podporu realizace tvrdších opatření, jejichž cílem je zastavit šíření koronaviru v zemi. Při ochraně státních hranic má policii pomoci 1460 vojáků.

V Polsku epidemie ohrožuje konání prezidentských voleb plánovaných na 10. května. Vláda premiéra Mateusze Morawieckého sice jejich odklad zatím odmítá, ale opozice a také většina Poláků by s ním souhlasila. Podle průzkumu společnosti IBRIS odmítá více než 72 procent občanů konání voleb v původním termínu. Za akceptovatelný ho považuje 20 procent respondentů.

Favoritem voleb, pokládaných za klíčové pro vládnoucí konzervativce ze strany Právo a spravedlnost (PiS), je stávající prezident Andrzej Duda, který z PiS vzešel.

Maďarská vláda na svém webu kromě informace o desáté oběti koronaviru rovněž uvedla, že počet infikovaných osob v zemi stoupl na 226. Proti údajům z úterního večera je to nárůst o 39 nakažených.

Poslední obětí koronaviru v Maďarsku je 37letý britský diplomat Steven Dick. Od prosince sloužil jako zástupce britského velvyslance v Maďarsku. "Jsem hluboce zarmoucen zprávou o Stevenově úmrtí a má soustrast náleží jeho rodičům Stevenovi a Carol," uvedl v prohlášení britský ministr zahraničí Dominic Raab.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo má kolem 100 tisíc případů koronaviru, značně vzrostl počet mrtvých

07.04.2020 08:39 V Německu za minulých 24 hodin přibylo více než 3800 případů koronaviru a země jich nyní má 99.225.…

Francouzi v karanténě: Lékem na depresi je Louis de Funes, píše agentura…

07.04.2020 08:35 Aktualizováno Miliony Francouzů se i přes koronavirovou krizi a karanténu v odpoledních a večerních hodinách…

Nemocnicím v EU dochází léky pro pacienty s covid-19

07.04.2020 06:24 Nemocnicím v Evropské unii v důsledku omezení v obchodu a vytváření nadměrných zásob v členských…

Bulharsko uzavřelo hranice pro cizince vyjma zemí EU

06.04.2020 21:59 Bulharsko dnes ve snaze zabránit šíření epidemie koronaviru uzavřelo hranice pro všechny cizince s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy