Ve francouzském městě se objevily agresivní nápisy, starostovi hrozí useknutím hlavy

Starostovi francouzské obce Bron Jérémiemu Bréaudovi vyhrožovaly stětím hlavy nápisy nasprejované ve městě. Stalo se tak necelý týden po vraždě uříznutím hlavy učitele Samuela Patyho, jejíž brutalita dosud hýbe Francií. O útoku dnes informovala agentura Reuters.

Francouzská policie
doporučujeme

"Tyto agresivní nápisy na mě neudělaly dojem. Nebojím se a neustoupím. Stejně jako policisté a hasiči jsme my, místní zvolení politici, stále častěji oběťmi rostoucího násilí. Tato situace je nepřijatelná," napsal na svém twitterovém účtu Bréaud.

Ministr vnitra Gérald Darmanin vyjádřil starostovi na twitteru podporu a nabídl mu policejní ochranu. Policie již vyšetřuje okolnosti vzniku nápisů.

Tři nápisy ve ve městě objevily ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách. Vedle starosty vyhrožovaly i městské policii. Bron je obec se 40.000 obyvateli poblíž Lyonu, Jérémie Bréaud je jejím starostou od letošního března.

Podle francouzských médií starostovi vyhrožovali již v minulosti. Poprvé v září, když odmítl povolit vstup na svatební obřad hostům, kteří měli půlhodinu zpoždění, protože pořádali divokou jízdu po městě. Smrtí starostovi a policii vyhrožoval nápis i 9. října, den po zátahu policie na místní dealery omamných látek.

Podle vyšetřovatelů byl učitel dějepisu Samuel Paty zabit proto, že před časem s žáky hovořil o svobodě slova a ukazoval jim karikatury proroka Mohameda.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropa musí mít vlastní politickou strategii. Jinak bude míčem pro hru…

24.11.2020 16:00 Evropa může očekávat od zvolení demokrata Joea Bidena novým americkým prezidentem zlepšení vztahů…

Pařížští policisté během evakuace tábora bili a kopali migranty, je…

24.11.2020 15:53 Francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin nařídil interní policejní vyšetřování pondělního zákroku…

Skandál kolem extremismu v řadách německé policie se rozrůstá, byly další…

24.11.2020 14:04 Aktualizováno Skandál kolem extremistických názorů v řadách německé policie na západě země se dál rozrůstá. Na…

Evropská komise má šestou smlouvu na vakcínu proti covidu, Moderna dodá až…

24.11.2020 13:53 Evropská komise dojednala smlouvu s americkou firmou Moderna, která státům Evropské unie zajistí až…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama