BBC má nového šéfa, zaměstnanci musí změnit způsob vyjadřování na sociálních sítích

Nový šéf britské veřejnoprávní stanice BBC Tim Davie varoval zaměstnance, že s ohledem na chystaná nová pravidla budou muset mnohem více zvažovat, jak se vyjadřují na sociálních sítích. Podle něj by měla BBC dbát na to, aby její vysílání bylo objektivní a nestranné, a proto pracovníci nebudou smět na internetu otevřeně sdělovat své politické preference ani propagovat názory na veřejně probírané otázky.

"Pokud chcete být názorovými komentátory nebo stranickými aktivisty na sociálních sítích, je to vaše oprávněná volba, ale pak byste neměli pracovat v BBC," řekl Davie ve svém čtvrtečním úvodním projevu k zaměstnancům. Podle něj průzkumy ukazují, že lidé u BBC vnímají tendenci k určitým názorům, což není správně a poškozuje to pověst stanice.

Tim Davie’s introductory speech as BBC Director-General: https://t.co/LG5K0dG07s pic.twitter.com/Kgswc6HbeB

— BBC Press Office (@bbcpress) September 3, 2020

"Jednoznačně říkám, že tu nejde o opuštění demokratických hodnot, jako je prosazování férové debaty či odmítání rasismu. Musíme se ale zbavit jakýchkoli politických inklinací a řídit se pravdou, nikoli osobními názory," dodal.

List The Times k tomu napsal, že zatím není jasné, zda se kodex chování na sociálních sítích bude týkat pouze kmenových zaměstnanců, nebo také externích spolupracovníků, kteří jsou často tvářemi vysílání jako moderátoři úspěšných pořadů.

O tom, že novým generálním ředitelem BBC se stane její dlouholetý zaměstnanec Davie, se rozhodlo v červnu, do funkce nový šéf nastoupil tento týden. Dříve Davie vedl BBC Studios, komerční dceřinou společnost, která prodává pořady BBC a další britské programy do zahraničí.

Související

Více souvisejících

BBC Tim Davie (BBC) sociální sítě Media internet Velká Británie

Aktuálně se děje

před 59 minutami

před 1 hodinou

Vinice, ilustrační fotografie.

Vinaři vyúčtovali ztráty. Mráz způsobil škody za více než dvě miliardy

Rekordní mrazy, které minulý a tento týden udeřily v České republice, ničivě zasáhly tuzemské vinohrady. V Čechách je dopad naprosto fatální, škody tam dosahují 95 procent. Na Moravě se pohybují minimálně na úrovni 23% snížení výnosu. Aktuální průzkum mezi vinaři vyčíslil celkové škody napáchané na letošní úrodě na více než 2 miliardy korun. Vinaři ale varují, že měnící se klima není jediným problémem domácího vinařství, a žádají aktivnější přístup k jejich řešení ze strany ministerstva. 

před 2 hodinami

Aktualizováno před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Vlastimil Válek

Válek zmínil, jak české zdravotnictví těží z členství v EU

Mezi největší přínosy dvacetiletého členství Česka v Evropské unii patří například možnost čerpat zdravotní péči v kterékoliv zemi EU, společné registrace nových léků před vstupem na trh, zapojení do expertních sítí lékařů nebo sdílení expertizy Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) ve veřejném zdraví, konstatovalo ministerstvo zdravotnictví. 

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Jakub Voráček

Voráček pomalu zavírá dveře za svou hráčskou kariérou. Na 99 procent se na led nevrátí

Kariéra bývalého hokejového reprezentanta Jakuba Voráčka, během níž nastoupil k více než tisícovce zápasů v kanadsko-americké NHL, se nezadržitelně blíží ke svému konci. Samotný čtyřiatřicetiletý hokejista totiž v úterním rozhovoru pro CNN Prima News uvedl, že končí svou bohatou kariéru. Záhy ale svá slova mírnil, když pro server sport.cz řekl, že ještě není definitivně rozhodnut o svém konci, ale to, že se už mezi mantinely neobjeví, je podle něj na 99 procent jisté.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

ČEZ

Gazprom zažaloval v Rusku ČEZ, OMV a slovenský ZSE

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Černobylská jaderná elektrárna

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Macron varuje: Evropa může "zemřít". Je nutná robustní obrana čelící ruské agresi

Evropa by podle francouzského prezidenta mohla "zemřít", pokud si nevybuduje robustní obranu čelící ruské agresi na Ukrajině.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy