Británie se semkla. Petici za Cummingsovo odstoupení podepsalo přes milion lidí

Víc než milion lidí se podepsalo pod petici žádající odvolání nejbližšího poradce britského premiéra Borise Johnsona. Dominic Cummings podle signatářů porušil karanténní opatření vyhlášená kvůli koronaviru. Johnson považuje věc za uzavřenou, protože policie ve čtvrtek sdělila, že proti Cummingsovi nebude podnikat žádné kroky.

Dominic Cummings
doporučujeme

Poradce v březnu odjel autem k rodině do Durhamu. Spolu s ním několik set kilometrů dlouhou cestu podnikla manželka, u níž se projevovaly symptomy nákazy, a jejich čtyřletý syn. Později pak ještě navštívili hrad v blízkosti místa, kde pobývali. Bylo to v době, kdy Britové byli uzavřeni v karanténě a úřady po nich chtěly, aby pokud možno nevycházeli.

Cummings se odmítl omluvit a rezignaci nenabídl. Přiznal pouze, že měl důvod své cesty zveřejnit předem, ale samotné rozhodnutí odjet podle něj nebylo chybné. Policie oznámila, že zřejmě porušil nařízení, ale že proti němu zpětně nic nepodnikne.

Agentura Reuters dnes oznámila, že pod petici s názvem Dominic Cummings musí být odvolán se zatím podepsalo přes milion lidí. Výzva je na webové stránce Change.org, kde je také petice na Cummingsovu podporu. Pod ní je 37.000 podpisů.

Johnson řekl, že jeho poradce neudělal nic špatného, když rodinu odvezl na otcovo sídlo. K odstoupení Cummingse vyzvalo několik desítek poslanců Konzervativní strany.

Deník Daily Mail napsal, že Cummings plánuje z funkce odejít ještě letos, podle zdrojů tohoto listu by to mohlo být do šesti měsíců.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volby v Bělorusku nebudou demokratické. Komise vyřadila hlavní…

14.07.2020 20:51 Aktualizováno Běloruská volební komise dnes oznámila seznam kandidátů pro prezidentské volby, které se uskuteční…

Konflikt na hranici Arménie a Ázerbájdžánu už má nejméně 13 obětí

14.07.2020 16:20 Nejméně 13 mrtvých mezi arménskými a ázerbájdžánskými vojáky si už vyžádal ozbrojený střet, který…

Vědci vyzývají britskou vládu k činům. Podle studie může zemřít přes 100…

14.07.2020 15:05 Nová vědecká studie odhaduje, že ve Velké Británii bude druhá vlna mnohem horší než ta první.…

V Rusku roste počet obětí koronaviru, naopak v Belgii poprvé od března…

14.07.2020 12:59 V Rusku čtvrtý den v řadě klesl denní přírůstek potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy