Britská policie rozháněla nelegální večírek, účastnilo se ho 200 vysokoškoláků

Britská policie na studentských kolejích Nottinghamské univerzity rozehnala večírek s dvěma stovkami účastníků. Policie v noci ze soboty na neděli zasahovala ze stejného důvodu ještě na několika dalších místech, píše dnes agentura DPA. Za shromažďování v době koronaviru dostala dvacítka účastníků večírků pokutu 200 liber (5800 korun).

Policie Velké Británie
doporučujeme

"Poslední věcí, kterou jako policisté chceme dělat, je trestat lidi za to, že se scházejí a baví. Současná národní omezení však platí, aby chránila širší veřejnost, a budeme je prosazovat tak dlouho, jak to bude nutné. Jsem zklamaný, že tolik lidí potřebovalo tak nákladnou připomínku, že pravidla platí stejně pro všechny," uvedl policista Andrew Gowan v rozhovoru se serverem BBC News.

Během noci na neděli britská policie zasahovala také na večírku, který se konal na poli za Nottinghamem. Při příjezdu policie jeden z účastníků zábavy naboural policejní vůz, píše BBC News. Do půlnoci stihla policie další dva zásahy kvůli velkým a hlučným setkáním v centru města, kde udělila pokuty.

Po policejním zátahu na studentských kolejích nebyl podle BBC nikdo zatčen, protože se studenti rozutekli do svých pokojů. Pro cesty studentů na vánoční prázdniny domů má britská vláda přesný plán, všichni studenti se musí před cestou domů nechat otestovat na covid-19. Testy jsou v plánu na týden od 3. do 9. prosince, píše BBC.

V Británii mělo pozitivní test na SARS-CoV-2 v neděli 12.155 osob, epidemie je již přibližně týden za svým vrcholem. V neděli zemřelo v Británii 215 osob, které měly v předcházejících 28 dnech pozitivní test. Celkem již v zemi podle JHU zemřelo 58.342 osob s covidem-19, země je na pátém místě na světě v počtu zemřelých s koronavirem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při protestech na podporu Navalného bylo zatčeno přes 2800 lidí

23.01.2021 21:24 Aktualizováno Nejméně 2800 lidí bylo dnes zadrženo v Rusku při demonstracích na podporu opozičního předáka…

Papež František zrušil kvůli bolesti nohy tři veřejná vystoupení

23.01.2021 20:29 Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil tři veřejná vystoupení, která plánoval v příštích…

Policie v Londýně rozpustila svatbu se 150 účastníky

22.01.2021 21:57 Britská policie ve čtvrtek večer v severní části Londýna rozpustila svatbu, které se účastnilo 150…

Navalnyj vzkázal z vězení: Nechystám se spáchat sebevraždu

22.01.2021 21:45 Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj vzkázal z vězení, že je v dobrém fyzickém i psychickém stavu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama