Greta Thunbergová? Milá, ale zmanipulovaná, prohlásil o aktivistce Putin

Mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová je sice milá a upřímná, ale špatně informovaná a zmanipulovaná dívka. Proto v září na klimatickém summitu v New Yorku přednesla nerealistické požadavky. Podle agentury TASS to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin, přičemž dal najevo podezření, že Gretu někdo využívá.

Přidejte svůj názor 52 komentářů

Vladimir Putin, ruský prezident
doporučujeme

"Nikdo Gretě nevysvětlil, že současný svět je složitý a různorodý, rychle se rozvíjí a lidé v Africe nebo v mnoha asijských zemích chtějí žít na stejné úrovni blahobytu jako ve Švédsku. A jak to udělat? Přinutit je k tomu, aby dnes využívali sluneční energii, které je dnes v Africe dostatek? Vysvětlil někdo, co to stojí?" uvedl Vladimir Putin na fóru nazvaném Ruský energetický týden.

Prezident v této souvislosti poznamenal, že je v pořádku, když děti a mládež věnují pozornost aktuálním problémům, včetně těch, jež se týkají životního prostředí. "Ale když děti a mládež někdo využívá pro své zájmy, je to třeba odsoudit. A to tím spíše, pokud na tom někdo chce vydělávat," zdůraznil šéf Kremlu. Kdo by za tím v případě Thunbergové podle něj mohl být, ale nenaznačil.

Šestnáctiletá švédská aktivistka už rok kritizuje politické vůdce v celém světě za nečinnost v boji proti změnám klimatu způsobeným lidskou činností. Obzvláště emotivní bylo její vystoupení na klimatickém summitu 23. září, kdy ostře kritizovala politiky za nečinnost a vyzvala je ke konkrétním činům v boji s klimatickými změnami.

"Jak jste mohli? Vašimi prázdnými slovy jste mi ukradli mé sny a mé dětství," prohlásila tehdy mimo jiné třesoucím se hlasem Thunbergová.

zdroj: YouTube

I toto její vystoupení vyvolalo velkou pozornost, nicméně řadě státníků, včetně českého premiéra Andreje Babiše, vadil "tón, agresivita, hysterie" projevu. Americký prezident Donald Trump na něj reagoval na twitteru jízlivým komentářem.

Loading...
Vstupte do diskuze (52)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko zahájilo trestní stíhání kvůli odstranění Koněvovy sochy

10.04.2020 13:29 Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní stíhání kvůli odstranění sochy sovětského maršála…

Rusko eviduje rekordní nárůst nakažených koronavirem

10.04.2020 12:13 V Rusku od čtvrtka přibylo 1786 nakažených koronavirem, což je zatím nejvyšší denní nárůst, oznámil…

Boris Johnson už není na JIP. Jeho stav se zlepšuje, dostává kyslíkovou…

09.04.2020 21:08 Aktualizováno Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech…

Moskva hrozí odvetou za odstranění Koněva

09.04.2020 20:55 Odstranění památníku sovětského maršála Ivana Koněva v Praze může způsobit dlouhodobé podráždění v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy