Lidé v karanténě více čtou, dobře se prodávají knihy o epidemiích

Karanténa přiměla velkou část lidí k tomu, že začali více číst a řada z nich nyní vyhledává knihy zasazené do období morových ran nebo dystopické příběhy o šíření smrtících epidemií. Vyplývá to z britského průzkumu u příležitosti Světové knižní noci (World Book Night).

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle BBC nyní až třetina lidí čte víc, než před karanténou, přičemž populární je hlavně klasická beletrie a detektivní romány.

V průzkumu odpovídalo přes 2100 lidí, kteří vesměs uváděli, že čtou hlavně proto, že mají více času a také proto, aby v koronavirové době přišli na jiné myšlenky. Náruživých čtenářů přitom přibylo hlavně ve věkové kategorii 18 a 24 let, kde nyní čte více 45 procent oslovených.

Podle údajů nakladatelství Penguin Classics, které citoval deník The Times, se prodeje klasické literatury zvýšily o šest procent a raketový růst zažily zejména některé konkrétní tituly. Například u Deníku morového roku Daniela Defoea, který pojednává o průběhu morové nákazy v Londýně v roce 1722, se prodeje zvýšily o 750 procent.

Soubor novel Giovanniho Boccaccia Dekameron, který se odehrává během morové epidemie ve Florencii ve 14. století, se nyní prodává třikrát více, než obvykle.

Populárně naučná kniha The Viral Storm (Virová bouře) amerického biologa Nathana Wolfea se nyní ve srovnání s dobou před začátkem karantény prodává dokonce o 1400 procent více. Velký zájem je i o román Mor Alberta Camuse.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus může připravit Putina o moc, tvrdí expert. Naznačil scénář

28.05.2020 00:01 NÁZOR - Koronavirová pandemie si od svého vypuknutí vyžádala velký počet obětí, uznává Herman…

Rusko odmítá německá obvinění z hackerství

27.05.2020 22:00 Ruské velvyslanectví v Berlíně odmítlo obvinění, že ruská vojenská rozvědka GRU stála za hackerským…

V Británii zemřelo dalších 412 lidí nakažených koronavirem

27.05.2020 21:44 Aktualizováno V Británii za uplynulých 24 hodin zemřelo s covidem-19 dalších 412 lidí. Na twitteru o tom dnes…

Aféra Cummings: Boris Johnson čelí politické krizi, konzervativcům klesá…

27.05.2020 19:11 Aktualizováno Britští konzervativci čelí kvůli aféře premiérova poradce Dominika Cummingse ohledně porušení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy