Moskva: Americké stíhačky sledovaly ruské bombardéry

Ruské strategické bombardéry TU-95MS, schopné nést jaderné zbraně, byly při plánovaném dálkovém letu sledovány americkými stíhacími letouny F-22 Raptor páté generace. Informovalo o tom dnes ruské ministerstvo obrany.

U.S. Air Force F-22 Raptor
doporučujeme

Podle sdělení ministerstva se jednalo o plánovaný let "čtyř strategických raketových nosičů TU-95MS dálkového letectva Leteckých a kosmických sil Ruska" nad neutrálními vodami Čukotského, Beringova a Ochotského moře a severní části Tichého oceánu. Let trval 11 hodin a na některých úsecích trasy bombardéry provázely americké stíhačky F-22.

Kolik těchto strojů ruská letadla provázelo, ministerstvo neuvedlo. Upřesněny nebyly ani úseky, na nichž se Raptory objevily.

Agentura TASS poznamenala, že letouny Tu-95MS jsou leteckou součástí takzvané jaderné triády, kterou tvoří prostředky pro dopravení jaderné zbraně na místo určení - strategické bombardéry, mezikontinentální balistické rakety a balistické rakety odpalované z ponorek. Tu-95MS jsou určené k úderům "na nejdůležitější cíle ve vzdálených oblastech a v hlubokém týlu kontinentálních oblastí vojenských aktivit".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Existuje trvalá imunita vůči covidu-19? Profesorka odmítá skeptický pohled

30.10.2020 00:01 NÁZOR - Nově zveřejněný výzkum z Británie naznačuje, že úroveň protilátek proti koronaviru oproti…

Ázerbájdžán a Arménie si začaly vyměňovat těla zabitých vojáků

29.10.2020 20:52 Aktualizováno Ázerbájdžán předal arménské straně těla 30 vojáků zabitých při konfliktu o Náhorní Karabach a…

Lukašenko vyměnil ministra vnitra, částečně uzavřel hranice země

29.10.2020 20:13 Aktualizováno Běloruský prezident Alexandr Lukašenko, který od zpochybňovaných prezidentských voleb z 9. srpna…

V Evropě už se koronavirem nakazilo přes deset milionů lidí

29.10.2020 19:53 V Evropě se koronavirem nakazilo už přes deset milionů lidí, z toho rekordních 1,5 milionu za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama