Papež František v době pandemie poprvé vycestuje mimo Řím, podepíše novou encykliku

Papež František příští měsíc uskuteční svou první cestu mimo Řím od doby, kdy Itálie začala zavádět opatření proti šíření koronaviru. Vatikán dnes oznámil, že 3. října zavítá do italského města Assisi.

Papež František
doporučujeme

"Návštěva se uskuteční v soukromí, bez účasti věřících," uvedl mluvčí františkánského řádu Enzo Fortunato. Čeká se, že papež v Assisi podepíše svou novou encykliku.

Dokument se patrně soustředí na papežovy názory na to, jak by měl svět vypadat po pandemii nemoci covid-19, napsala agentura Reuters. Pandemie podle papežových dřívějších prohlášení ukázala, jak křehká může být lidská existence a jak důležitá je vzájemná pomoc.

Assisi se nachází zhruba dvě hodiny jízdy autem severně od Říma. Ve městě se narodil zakladatel františkánského řádu svatý František z Assisi, podle kterého si současná hlava katolické církve zvolila své papežské jméno. Naposledy se papež František vydal mimo Řím koncem února, kdy navštívil italské město Bari, upozornila agentura AP.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při protestech proti Lukašenkově inauguraci bylo zatčeno 259 lidí

24.09.2020 09:44 Při protestech proti inauguraci běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka bylo zadrženo 259 lidí.…

Mezi uprchlíky a ekonomickými migranty nemůžeme rozlišovat, tvrdí právník

24.09.2020 00:01 NÁZOR - Migranti uvěznění v přelidněném běženeckém táboře Moria, který tento měsíc vyhořel, čekali…

Lukašenko přes pokračující protesty složil prezidentskou přísahu, podle…

23.09.2020 22:06 Aktualizováno Alexandr Lukašenko dnes nečekaně složil přísahu a již pošesté za sebou nastoupil do funkce…

Policie v Minsku použila vodní děla a zatýká demonstranty

23.09.2020 20:34 Aktualizováno Běloruská policie použila vodní děla k rozehnání demonstrantů, kteří v hlavním městě protestovali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama