Ruská poslankyně Poklonská chce přenést sídlo OSN na Krym, je to "místo míru"

Ruská poslankyně Natalja Poklonská dnes navrhla přenést sídlo OSN z New Yorku na Krym. Se svým nápadem se podělila s uživateli sociální sítě Telegram. Na ukrajinském poloostrově, který před pěti lety Rusko anektovalo, se prý určitě najde "krásné místo vybízející k míru a konstruktivnímu dialogu".

Přidejte svůj názor 25 komentářů

Natalja Poklonskaja
doporučujeme

Poklonská byla v kritických dnech ruské okupace krymskou prokurátorkou, službu v ukrajinské justiční službě vykonávala od roku 2002. Po příchodu ruských ozbrojenců na Krym v roce 2014 se přihlásila k Rusku a v úřadu ji pak potvrdily okupační úřady. V roce 2016 Krym opustila, aby se v Moskvě stala poslankyní federální Státní dumy.

Ukrajinské úřady Poklonskou stíhají pro podezření ze spiknutí proti ústavnímu pořádku. Na sankční seznam ji zařadila Evropská unie, Spojené státy, Kanada, Austrálie a Japonsko. Podle Kyjeva se po ruské anexi na Krymu podílela na pronásledování komunity krymských Tatarů.

Novým sídlem světové organizace by se podle Poklonské mohla například stát krymská Jalta, kde se v roce 1945 Sovětský svaz, Spojené státy a Británie na vytvoření OSN dohodly. Krym by se měl stát jejím sídlem proto, aby "ustaly všechny spekulace a zastaralé, dávno obnošené zaoceánské bajky o údajné anexi Krymu".

Agentura TASS dala návrh ruské poslankyně do souvislosti s rusko-americkou diplomatickou přestřelkou, kterou nedávno spustilo rozhodnutí amerických úřadů nevydat vstupní víza skupině ruských poslanců, kteří mířili do New Yorku na Valné shromáždění OSN.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov proti údajně diskriminaci tvrdě protestoval a připomněl návrh bývalého sovětského diktátora Josifa Stalina, aby sídlem OSN bylo ruské letovisko Soči.

Loading...
Vstupte do diskuze (25)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Papež František navštíví Thajsko a Japonsko, sejde se s oběťmi jaderných…

18.11.2019 15:42 Papež František odletí v úterý večer na návštěvu Thajska a Japonska, kde chce podpořit celosvětové…

Vatikán se otřásá. Po raziích končí šéf úřadu pro kontrolu finančních toků

18.11.2019 15:35 Šéf správní rady vatikánského úřadu pro kontrolu finančních toků (AIF) René Brülhart skončí ve své…

Srbský prezident Vučić opustil nemocnici. Jeho zdravotní kolaps zavinila…

18.11.2019 14:13 Z bělehradské nemocnice byl dnes propuštěn prezident Alexandar Vučić, který byl v pátek…

Rusko vydalo Ukrajině plavidla zabavená u Krymu, zbraně si nechalo

18.11.2019 12:46 Rusko dnes předalo Ukrajině tři plavidla zadržená loni v Kerčském průlivu. S odvoláním na sdělení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama