Rusko odmítá obvinění z hackerských útoků vojenské rozvědky

Moskva skrze velvyslanectví ve Washingtonu odmítla obvinění z přípravy hackerských útoků na různé cíle po celém světě. Informovala o tom dnes agentura Ria Novosti. USA v pondělí obvinily šestici agentů ruské vojenské rozvědky z kybernetických útoků z minulých let a Británie varovala před kybernetickým napadením olympiády v Tokiu.

Hackeři, ilustrační foto
doporučujeme

"Je zcela zřejmé, že zveřejnění takových informací nemá nic společného s realitou. Cílem je pouze přihřívání protiruských nálad v americké společnosti, rozpoutání honu na čarodějnice a špionážní mánie," řekl tiskové agentuře zdroj z ruského velvyslanectví ve Washingtonu.

Americké ministerstvo spravedlnosti v pondělí zveřejnilo obvinění šesti současných i bývalých příslušníků ruské vojenské rozvědky GRU z účasti na sérii hackerských útoků, která zasáhla cíle od poslední zimní olympiády v Jižní Koreji, přes ukrajinskou energetickou síť až po francouzské prezidentské volby roku 2017.

Kybernetické útoky měly podle obvinění napomoci geopolitickým zájmům Kremlu a destabilizovat nebo potrestat nepřátele Moskvy, napsala agentura AP

Británie v pondělí uvedla, že ruská vojenská rozvědka plánovala a chystala rovněž kybernetické útoky, které měly narušit letošní olympijské hry v Japonsku, které odsunula pandemie koronaviru na příští rok.

Témata: Rusko | Hackeři | USA | GRU | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Británii s covidem-19 zemřelo dalších 696 lidí, ve Franci 384

25.11.2020 20:12 V Británii zemřelo za posledních 24 hodin s covidem-19 dalších 696 lidí. To je nejvíce od počátku…

Británie kvůli koronaviru sníží rozpočet na rozvojovou pomoc

25.11.2020 19:28 Kvůli dopadům epidemie covidu-19 sníží Británie rozpočet na mezinárodní rozvojovou pomoc. Místo…

Norsko zváží zmírnění koronavirových opatření nejdřív za 3 týdny

25.11.2020 19:24 Norsko zatím ponechá v platnosti současná opatření proti šíření koronaviru. Jejich případné…

Ázerbájdžán získal u Karabachu další okres. Arméni utíkají, vzali i části…

25.11.2020 16:47 Aktualizováno Ázerbájdžán převzal od Arménie kelbadžarský okres, druhý ze tří trojice regionů, k jejichž předání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama