Rusko opět zasáhla vlna výhrůžek bombou, evakuovány stovky tisíc lidí

Rusko znovu postihla vlna anonymních telefonátů, jejichž autoři vyhrožují bombovým útokem. Podle dnešní informace agentury Interfax za poslední dva týdny jen v Moskvě výhrůžky dostalo 3300 úřadů a institucí, z nichž muselo být evakuováno téměř 360.000 lidí. V žádném z objektů bomba nalezena nebyla.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Ruská policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

Anonymní informace o nastražení výbušných zařízení jsou v posledních letech v Rusku mimořádně časté, podle vyšetřovatelů přicházejí i ze zahraničí.

Zatím poslední vlna falešných zpráv o nastražení výbušnin ve veřejných objektech s velkou koncentrací lidí, včetně kin a obchodních středisek, postihla Rusko letos v únoru.

Tentokrát jsou podle Interfaxu terčem hlavně okresní soudy, školy a nemocnice. V pátek muselo být v Moskvě evakuováno 20.000 lidí, anonymní výhrůžky dostalo dvacet soudních budov, ale například i stejné množství obchodních středisek. Pachatelé podle vyšetřovatelů zřejmě využívají velkého shromáždění lidí v předvánočním období.

Zatím největší problémy musela policie v tomto ohledu řešit minulé úterý, kdy bylo v metropoli evakuováno přes 120.000 lidí. Stejně jako v ostatních případech žádná výbušnina nalezena nebyla. O dopadení pachatelů se zpráva Interfaxu nezmiňuje.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V čem se mýlí Vladimir Putin? Historik má překvapivou odpověď

21.01.2020 00:01 NÁZOR - Poté, co ruský prezident Vladimir Putin 15. ledna v projevu o stavu země neočekávaně navrhl…

Ruská politická scéna se dál otřásá. Generální prokurátor Čajka složil…

20.01.2020 18:26 Aktualizováno Ruský generální prokurátor Jurij Čajka odchází z funkce. S odvoláním na Kreml o tom dnes…

Putin předložil Dumě návrh ústavních změn

20.01.2020 17:28 Ruský prezident Vladimir Putin dnes předložil parlamentu návrh změn v ústavě. Z dokumentu vyplývá,…

V ruském hostelu prasklo potrubí s horkou vodou. Pět mrtvých, obětí je i…

20.01.2020 17:09 Aktualizováno Při havárii potrubí s horkou vodou zemřelo ve sklepním hostelu v ruském městě Permu pět lidí a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama