Srbský prezident Vučić byl půldruhého roku odposloucháván

Srbský prezident Alexandar Vučić řekl, že byl rok a půl odposloucháván. V rozhovoru, který poskytl bělehradskému listu Kurir uvedl, že o tom má důkazy. Poznamenal také, že má představu, kdo za tím stojí, ale žádná jména nesdělil.

Aleksandr Vučič (srbský premiér)
doporučujeme

"O tom, že jsem byl odposloucháván, mám důkazy. Mám záznamy svých vlastních rozhovorů, protože si někteří lidé mysleli, že by je mohli smazat, skrýt," citoval deník Vučiče. Prezident přitom vyjádřil přesvědčení, že příslušné orgány záležitost patřičně objasní a pachatelé se budou za to zodpovídat.

Okolnosti tohoto skandálu jsou nejasné. Především není zcela zřejmé, zda do věci mohou být zapletené zahraniční tajné služby. Nicméně někteří experti zmiňují možnost nějaké vnitřní mocné skupiny.

Vučić na otázku, zda ví, kdo ho odposlouchával respektive na čí příkaz, odpověděl, že nezná přímo jména lidí, kteří ho odposlouchávali. "Ale myslím, že vím, kdo za tím je. Nepatřím k lidem, kteří se emotivně mstí, chápu, jak to vypadá, a všechno je mi jasné," řekl.

Informaci potvrdil televizní stanici TV Prva ministr vnitra Alexandar Vulin. Dodal, že případem se už zabývají příslušné orgány, které také Vučiče o odposleších informovaly. "Prezident řekl pravdu a na nás je, abychom tuto pravdu potvrdili," dodal ministr.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko zahájilo kroky k odstoupení od dohody o otevřeném nebi

15.01.2021 16:26 Aktualizováno Ruské ministerstvo zahraničí oznámilo, že zahajuje interní kroky k odstoupení od mnohostranné…

Británie řeší "obrovskou hrozbu". Kvůli závadě zmizelo z policejní…

15.01.2021 13:25 Aktualizováno Kvůli technické závadě zmizelo z databáze britské policie více než 150.000 záznamů. Jednalo se…

V ruském městě se rychle šíří úplavice, mezi otrávenými z vody jsou hlavně…

15.01.2021 09:23 Počet lidí, kteří se v dagestánském Bujnaksku otrávili vodou dál roste. Na lékaře se kvůli tomu už…

Ruské regiony nabízejí za očkování proti covidu výhody

14.01.2021 19:48 Některé ruské regiony nabízejí lidem za to, že se nechají očkovat ruskou vakcínou proti covidu-19,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama