Ukrajina opět otevřela hranice cizincům, Česko patří mezi "červené státy"

Zákaz vstupu cizinců na Ukrajinu fakticky přestal platit, upozornil dnes na svém webu list Ukrajinska pravda. Vláda v Kyjevě uzavřela hranice a vyhlásila zákaz na období 28. srpna až 28. září ve snaze zabránit prudkému šíření nákazy novým koronavirem.

Slovensko-ukrajinská hranice
doporučujeme

Česká republika, na rozdíl od Slovenska, ale opět figuruje v červené části seznamu rizikových zemí. Ten každý týden aktualizuje ukrajinské ministerstvo zdravotnictví.

Konec zákazu potvrdil agentuře Interfax Ukrajina mluvčí pohraniční stráže Andrij Demčenko. "Fakticky tuto noc norma o zákazu vjezdu cizinců do naší země přestala platit. Od nynějška není vstup cizinců zakázán," řekl.

Cestující ze států v červené části seznamu ale musejí po příjezdu strávit 14 dní v izolaci, do 24 hodin se podrobit testu nebo předložit negativní test na koronavirus.

Podmínkou strávení karantény v místě, které si cestovatel sám vybral, bylo povinné nainstalování aplikace pro kontrolu dodržování karantény, kterou je ale možné nahrát pouze na chytré telefony s ukrajinskou SIM kartou. Karanténu lze také nastoupit v zařízeních, která vyčlenila místní samospráva.

Ukrajina za uplynulý den zaznamenala 2671 nových případů nákazy koronavirem a 37 úmrtí, uvedla Ukrajinska pravda s odvoláním na údaje rady národní bezpečnosti a obrany a ministerstva zdravotnictví. Od začátku pandemie se nakazilo nejméně 201.305 Ukrajinců, z nichž 3996 nákaze podlehlo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nakažených v Rusku strmě přibývá. Putin slíbil, že restrikce nebudou,…

27.10.2020 09:36 Rusko dnes oznámilo 16.550 nových případů nákazy koronavirem a rekordních 320 úmrtí za uplynulý den…

Jak chránit ekonomiku v druhé vlně pandemie? Profesor má čtyři doporučení

27.10.2020 00:01 NÁZOR - V mnoha západních zemích roste počet nakažených koronavirem, například Británie, Francie a…

Baku a Jerevan se vzájemně obviňují z porušování nového příměří

26.10.2020 21:43 Aktualizováno Arménie a Ázerbájdžán se již vzájemně obvinily z "hrubého porušování" nového příměří v bojích o…

Velká Británie má přes 20 tisíc nově nakažených, část země čeká zpřísnění

26.10.2020 20:21 Británie zaregistrovala 20.890 nově potvrzených případů koronavirové nákazy, tedy o něco více než v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama