V Bělehradě se demonstrovalo kvůli zákazu vycházení, skupina lidí pronikla do parlamentu

V srbské metropoli demonstrovaly v úterý tisíce lidí, kteří vyšli pozdě večer do ulic poté, co premiér Alexandar Vučić kvůli zhoršení epidemické situace ohlásil pro obyvatele Bělehradu víkendový zákaz vycházení.

Noční demonstrace v Bělehradě
doporučujeme

Část demonstrantů se střetla s policií, skupina lidí dokonce přes policejní kordon krátce pronikla do budovy parlamentu. Policisté poté použili slzný plyn, informovala agentura Reuters.

zdroj: YouTube

Protestující házeli po policistech kameny, lahve a vejce. Nejnásilnější byly střety mezi policisty s obušky a skupinkami zřejmě krajně pravicových extremistů, uvedla agentura AP. Nejvíce vyhrocená byla situace před budovou parlamentu a také před sídlem státní televize, kterou přívrženci opozice obviňují z toho, že straní vládě.

Sedmimilionové Srbsko dosud od začátku koronavirové epidemie registruje přes 16.000 případů nákazy a 330 úmrtí. Premiér ale v úterý konstatoval, že v posledních dnech se situace výrazně zhoršila. Poslední denní bilance byla 299 infikovaných a 13 úmrtí, což je dosud nejvyšší počet obětí za 24 hodin. Vučić proto oznámil, že v hlavním městě začne ode dneška platit zákaz shromažďování více než pěti lidí, a to jak ve vnitřních prostorech, tak venku. Od pátku do pondělka pak má kromě toho rovněž platit zákaz vycházení.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lukašenko obhájil post prezidenta, volby se konaly v atmosféře strachu

09.08.2020 19:47 Prezidentské volby v Bělorusku podle odhadů přesvědčivě vyhrál dosavadní autoritářský vládce…

Běloruské volby doprovází zatýkání, v ulicích Minsku jsou vojenská vozidla

09.08.2020 16:25 Běloruské prezidentské volby doprovází zatýkání novinářů, v zemi rovněž téměř nefunguje internet a…

Policie v Severní Makedonii zadržela 94 migrantů. Tísnili se v kamionu,…

09.08.2020 16:18 Policie v Severní Makedonii objevila 94 migrantů v kamionu. Řidič z místa uprchl. S odkazem na…

Bělorusko volí prezidenta. Internet je blokován, Lukašenko umlčel opozici

09.08.2020 13:14 Aktualizováno V Bělorusku se dnes konají prezidentské volby, v nichž podle pozorovatelů téměř jistě už pošesté za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama