CK: Předvídat dopady testů do Rakouska na zimu je předčasné

Předvídat, zda bude mít nová restrikce Rakouska vůči Čechům dopady na zimní pobyty, je podle prodejců zájezdů předčasné. Lyžařská sezona ještě nezačala a stav ohledně povinnosti negativních testů při vstupu k jižním sousedům, se může změnit. Vyplývá to z vyjádření zástupců cestovních kanceláří a agentur pro ČTK.

Ilustrační foto
doporučujeme

Sezona zimních zájezdů v Rakousku podle Jana Bezděka, mluvčího CK Fischer, pod kterou patří i značka Nev-dama, začne zhruba za měsíc. Epidemiologická situace stejně jako seznamy rizikových zemí se neustále mění, proto podle Bezděka nelze v současné době odhadovat případné dopady na lyžařské cesty. Aktuálně se podle něj prodávají nejvíce právě zimní pobyty, a to především do italských Alp a Rakouska, řekl.

Klienti cestovní agentury Invia s nákupem lyžařských zájezdů podle její mluvčí Andrey Řezníčkové vyčkávají. "Možná, že letos to bude první sezona, kdy se budou zimní zájezdy prodávat na last minute," řekla. Běžně jsou podle ní v tuto dobu nejatraktivnější ubytování v blízkosti sjezdovek vyprodaná. Letos jsou stále k dispozici, řekla. V případě pobytů v Rakousku nejsou podle Řezníčkové lidé limitováni dopravou, využívají vlastní, nebojí se tak s koupí zájezdu počkat. Navíc většina Čechů do rakouských Alp podle ní nevyráží na konci roku, ale hlavní sezona bude až po Novém roce.

CK Čedok podle své mluvčí Evy Němečkové prodává ve větší míře lyžařské zájezdy už nyní. Lidé kupují nejčastěji lyžařská střediska v Rakousku a na Slovensku, ubytování v blízkosti lanovek a s dobrým připojením na wi-fi. Poptávají ale také pobyty na českých horách, uvedla.

Rakousko bude od půlnoci z pátku na sobotu vyžadovat od cestovatelů z České republiky negativní test na koronavirus, který není starší než 72 hodin. Výjimku z nového nařízení mají mít například pendleři, dojíždějící studenti nebo lidé, kteří jezdí pravidelně na návštěvy za rodinou. Detailní informace k cestám do Rakouska uvádí české ministerstvo zahraničí na svém webu.

Rakousko bylo loni podle Českého statistického úřadu po Chorvatsku, Slovensku a Itálii čtvrtou nejčastěji navštěvovanou zahraniční destinací. Delší pobyt tam strávilo 409.000 Čechů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi nakupují lyžařské zájezdy na jarní prázdniny. Jestli areály otevřou,…

27.11.2020 18:45 Češi kupují lyžařské zájezdy především na hlavní zimní sezonu a jarní prázdniny. Vzhledem k…

Cestovní agentury jsou odpovědné za informace ve své nabídce, rozhodl soud

13.11.2020 09:36 Cestovní agentury jsou jako zprostředkovatelky zájezdů odpovědné za klamavé či nepravdivé informace…

Invia: Zájezd na léto si koupilo 4000 Čechů, cestovky nabízejí výhody

11.11.2020 16:58 Aktualizováno Zájezd na příští léto si u cestovní agentury Invia zakoupilo dosud 4000 Čechů. Největší zájem je…

Tržby ve službách klesly o 12 procent, nejhůř je na tom cestovní ruch

09.11.2020 11:10 Aktualizováno Tržby poskytovatelů služeb v Česku se ve třetím čtvrtletí meziročně snížily reálně o 12 procent.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama