Zpřísnění podmínek pohybu přes Německo je komplikace pro cestovky

Zpřísnění podmínek pohybu přes Německo pro cestující z České republiky je komplikací i pro tuzemské cestovní kanceláře. Nabízejí totiž zájezdy s odletem z německých letišť. Situaci s klienty řeší individuálně, řekli dnes zástupci CK a agentur na dotaz ČTK.

Německo, ilustrační foto
doporučujeme

Německo od neděle zařadilo Českou republiku mezi oblasti s vysokým výskytem koronavirových mutací a na hranicích obnovilo stálé kontroly. Do Německa se dostanou jen němečtí občané a lidé, kteří v Německu žijí. Při příjezdu musí předložit koronavirový test, a i když je negativní, musí nastoupit dvoutýdenní karanténu. Výjimku z karantény mají nákladní dopravci a vybraní pendleři, především zdravotníci. Za oprávněný důvod k překročení hranic Německo nepovažuje zaplacenou dovolenou.

Situaci nyní řeší například cestovní agentura Invia. Podle její mluvčí Andrey Řezníčkové se ale odlet z Německa momentálně týká jen velmi nízkého počtu klientů. S pořádajícími cestovními kancelářemi hledá možnosti, jak klientovi co nejlépe vyhovět, uvedla.

Odlety z Německa běžně individuálně nabízejí i cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer. "Určitá komplikace to pro nás tedy je, není ale nijak zásadní, protože naprostá většina klientů odlétá na dovolenou z letišť v ČR," řekl mluvčí Exim Tours Petr Kostka.

Češi podle CK v současné době nejčastěji odlétají k moři, nejžádanější destinací je Egypt, zájem je i o Maledivy, Spojené arabské emiráty, Zanzibar nebo Dominikánskou republiku.

Za teplem se nyní, v době jarních prázdnin, podle ERV Evropské pojišťovny vydávají Češi i individuálně. "S ohledem na současnou koronavirovou situaci evidujeme u individuálních cest vyšší poptávku po dražších či exotických dovolených, zejména na Maledivy, Zanzibar, do Kostariky či Mexika," uvedl manažer marketingu a komunikace ERV Vlastimil Divoký.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Některé cestovky věří v lyžování v Itálii, jiné sezonu odpískaly

15.02.2021 18:30 Aktualizováno Některé cestovní kanceláře a agentury ještě věří, že budou tuto zimu moci své klienty vypravit na…

Cestovky letos prodlužují nejvyšší slevy first minute nabídek

04.02.2021 14:08 Cestovní kanceláře (CK) letos vzhledem k pandemii koronaviru prodlužují podle mluvčí cestovní…

Zima nedopadla, v létě už ale Češi do ciziny chtějí. O zájezdy je již nyní…

19.01.2021 09:30 Ke koronavirem zasaženým oblastem podnikání patří také cestovní kanceláře. Probíhající zimní sezóna…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama