Zpřísnění podmínek pohybu přes Německo je komplikace pro cestovky

Zpřísnění podmínek pohybu přes Německo pro cestující z České republiky je komplikací i pro tuzemské cestovní kanceláře. Nabízejí totiž zájezdy s odletem z německých letišť. Situaci s klienty řeší individuálně, řekli dnes zástupci CK a agentur na dotaz ČTK.

Německo, ilustrační foto

Německo od neděle zařadilo Českou republiku mezi oblasti s vysokým výskytem koronavirových mutací a na hranicích obnovilo stálé kontroly. Do Německa se dostanou jen němečtí občané a lidé, kteří v Německu žijí. Při příjezdu musí předložit koronavirový test, a i když je negativní, musí nastoupit dvoutýdenní karanténu. Výjimku z karantény mají nákladní dopravci a vybraní pendleři, především zdravotníci. Za oprávněný důvod k překročení hranic Německo nepovažuje zaplacenou dovolenou.

Situaci nyní řeší například cestovní agentura Invia. Podle její mluvčí Andrey Řezníčkové se ale odlet z Německa momentálně týká jen velmi nízkého počtu klientů. S pořádajícími cestovními kancelářemi hledá možnosti, jak klientovi co nejlépe vyhovět, uvedla.

Odlety z Německa běžně individuálně nabízejí i cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer. "Určitá komplikace to pro nás tedy je, není ale nijak zásadní, protože naprostá většina klientů odlétá na dovolenou z letišť v ČR," řekl mluvčí Exim Tours Petr Kostka.

Češi podle CK v současné době nejčastěji odlétají k moři, nejžádanější destinací je Egypt, zájem je i o Maledivy, Spojené arabské emiráty, Zanzibar nebo Dominikánskou republiku.

Za teplem se nyní, v době jarních prázdnin, podle ERV Evropské pojišťovny vydávají Češi i individuálně. "S ohledem na současnou koronavirovou situaci evidujeme u individuálních cest vyšší poptávku po dražších či exotických dovolených, zejména na Maledivy, Zanzibar, do Kostariky či Mexika," uvedl manažer marketingu a komunikace ERV Vlastimil Divoký.

V Bílém domě nevěří, že Ukrajina získá zpět území ztracená ve válce

28.06.2022 12:13 Představitelé Bílého domu ztrácejí jistotu, že se Ukrajině podaří získat zpět celé území, o něž…

V Česku přibylo po téměř dvou měsících více než 1000 potvrzených případů…

28.06.2022 09:16 V Česku přibylo v pondělí opět po téměř dvou měsících více než 1000 potvrzených případů koronaviru.…

NATO se má rozšířit o Finsko a Švédsko, země budou pozvány ke vstupu do…

28.06.2022 22:32 Turecko upustilo od svých výhrad proti vstupu Švédska a Finska do Severoatlantické aliance,…

Začala valná hromada ČEZ. Po deseti hodinách začala řešit dividendy

28.06.2022 20:40 Valná hromada energetické společnosti ČEZ po deseti hodinách jednání, po 20:00, začala projednávat…

Ruská federace je v platební neschopnosti, potvrdila agentura Moody's

28.06.2022 14:58 Ruská federace je v platební neschopnosti, protože věřitelé nedostali na účet platbu úroků. Uvedla…

Související:

Právě se děje

reklama