Dopravu na Dny NATO zkomplikovala řada nehod, při nejvážnější sedm zraněných

Dopravu na Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes ráno a dopoledne v okolí Mošnova na Novojičínsku zkomplikovalo pět nehod. Při nejvážnější z nich se u Petřvaldu srazilo pět aut a zranilo sedm lidí, při další nehodě se středně těžce zranil motorkář. Jinak ale byla dopravní situace klidnější než v sobotu, protože na akci jelo méně lidí.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

policie
doporučujeme

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že po hromadné nehodě pěti aut záchranáři ošetřili šest žen a jednoho muže.

"Věkové rozpětí pacientů bylo mezi sedmi a 37 lety. Všichni byli při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Utrpěli vesměs lehká a středně těžká poranění, nejčastěji páteře a hlavy, také hrudníku," uvedl Humpl. Záchranáři zraněné rozvezli do nemocnic v Ostravě.

Operátor speciální policejní linky Michal Tichý řekl, že na rozdíl od soboty se dnes tvořily kolony jen kolem nehod. V sobotu, kdy akci navštívilo asi 125.000 diváků, byly kolony ze všech stran letiště a lidé v nich mohli strávit až dvě hodiny. Dopravní situace v okolí letiště je během akce každoročně zejména dopoledne vždy složitá.

"Kdyby nehody nebyly, tak to dnes bylo bez omezení. Dvě nehody se staly přímo v Mošnově. V 11:20 se odklidila poslední nehoda v Mošnově a od té doby je to v pořádku," řekl Tichý.

Dny NATO jsou největší bezpečnostní přehlídkou v Evropě. Divákům se tam představují vojenské, záchranářské a bezpečnostní jednotky ze 17 zemí. Lidé si mohou prohlédnout desítky strojů na zemi, mezi nimi například strategický bombardér B-52 nebo největší sériově vyráběný transportní letoun na světě C-5M Super Galaxy.

zdroj: YouTube

Během dvou dnů se ale v 16 hodinách programu odehrálo nebo odehraje také 70 dynamických ukázek. K nejatraktivnějším patří vystoupení akrobatických leteckých skupin nebo společná show mistra světa v Red Bull Air Race Martina Šonky a pilota stíhacího letounu Gripen Iva Kardoše.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výběr mýta v ohrožení? Ministr Kremlík mluvil o systému k poslancům

16.10.2019 19:42 Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) dnes opětovně ujišťoval poslance, že spuštění nového…

Karambol na D5: Srazilo se pět aut, provoz na Prahu je omezen

16.10.2019 09:19 Příjezd po dálnici D5 do Prahy dnes ráno zkomplikovala hromadná nehoda mezi 4. a 3. kilometrem. Po…

Řidiče přemohl mikrospánek, dodávka plná lidí nabourala do stromu

16.10.2019 09:17 Na silnici I/50 u Hradčovic na Uherskohradišťsku havarovala dnes krátce po 05:00 dodávka. Cestovalo…

Hrdinové z D1: U tragické nehody pomáhali zdravotní sestra či vojáci, na…

15.10.2019 15:42 Při nedělní tragické hromadné nehodě aut a cisterny na dálnici D1 pomáhali i vojáci nebo zdravotní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama