Kvůli sněhové kalamitě je omezen provoz vlaků kolem Prahy

Kvůli sněhové kalamitě je ve středních Čechách a Praze omezen provoz některých vlakových spojů. Provoz na všech tratích je zachován, někde s delšími intervaly. Tam, kde je souběh dvou linek, je vždy jedna zachována, aby se cestující dostali, kam potřebuji, informoval dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí Integrované dopravy Středočeského kraje Oldřich Buchetka.

Vlaky
doporučujeme

Omezení způsobují komplikace na infrastruktuře železnice, ale i poruchy vozidel. "U jednotek CityElefant, které zajišťují většinu příměstských linek kolem Prahy, je evidována část odstavených vozidel z důvodu poruchy elektroinstalace, do které vnikají drobné krystaly zmrzlé vody," uvedl Buchetka.

Běžně se sníh do elektroniky podle Buchetky nedostane, problém je jemný prachový sníh, který letos napadl ve velkém množství a proniká dovnitř skrze výdechy chlazení, kde roztaje a způsobí zkrat. "Tato závada postihla více než třetinu všech jednotek ve Středočeském kraji," uvedl Buchetka.

Jednotky se odstavují do temperovaných hal, kde se pracuje na odstranění vzniklých závad a vozidla se budou postupně vracet do provozu.

"První již během dneška. Probíhají jednání také s výrobcem o možné konstrukční změně výdechů chlazení. Ta by mohla spočívat v úpravě vnější strany žaluzií pro zvýšení ochrany elektroinstalace," uvedl mluvčí.

Vlaky Pražské integrované dopravy vedené jednotkami CityElefant pojedou pouze v jedné soupravě, běžně jezdí spojené dvě soupravy. Například na lince S7 nepojedou vlaky mezi pražským hlavním nádražím a Českým Brodem a opačně, jezdí zde ale souběžně linka S1 z Masarykova nádraží.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Škoda chce do roku 2023 snížit počet zaměstnanců o 3000

04.03.2021 13:15 Aktualizováno Automobilka Škoda Auto chce podle odborů od letoška do roku 2023 snížit počet zaměstnanců o pět…

Stát varuje před neoficiálním prodejem dálničních známek

02.03.2021 13:33 Aktualizováno Nové elektronické dálniční známky začali v posledních týdnech prodávat stále častěji i neoficiální…

Dálnici D8 blokují nehody, zemřel člověk

02.03.2021 12:53 Aktualizováno Na D8 na Litoměřicku při nehodě několika kamionů zemřel jeden člověk. Informovali o tom hasiči.…

V únoru na českých silnicích zemřelo 26 lidí, o šest méně než loni

28.02.2021 16:03 V únoru v Česku na silnicích zemřelo 26 lidí, o šest méně než loni. Od začátku roku je obětí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama