Na českých silnicích v květnu zemřelo 35 lidí, upřesnila policie

V květnu při dopravních nehodách v České republice zahynulo podle předběžných údajů 35 lidí, o šest méně než loni. Aktualizovaná čísla dnes ČTK řekl ředitel dopravní policie Jiří Zlý. Z dříve zveřejněné bilance podle něj vypadli dva muži, kteří zemřeli v noci na 23. května při nehodě traktoru na Vsetínsku. Havárie se totiž nestala na pozemní komunikaci. Za prvních pět měsíců roku je počet úmrtí na českých silnicích letos vyšší než loni.

Autonehoda
doporučujeme

Oficiální statistiky zveřejní policie zhruba za týden. Počet obětí nehod za květen se může podle Zlého ještě snížit po vyhodnocení soudní pitvy motocyklisty, který před týdnem v neděli havaroval na dálnici D8.

Od začátku letošního roku zemřelo na českých silnicích 178 lidí, loni za prvních pět měsíců roku bylo 175 obětí. Příčinou většiny dopravních nehod v květnu bylo stejně jako v předchozích měsících nevěnování se řízení, nepřizpůsobení jízdy okolnostem nebo stavu vozovky či jízda v protisměru, uvedl Zlý.

Nejtragičtější byl v květnu jeho poslední den, kdy podle denních statistik dopravních nehod přišli o život čtyři lidé. Tři lidé v neděli zemřeli při srážce dvou osobních aut u Černožic na Královéhradecku, na Bruntálsku odpoledne zahynula žena při střetu osobního a nákladního vozu. Shodně tři oběti dopravních nehod eviduje policie v prvním a třetím květnovém dni.

Provoz na tuzemských silnicích byl od 12. března po zavedení nouzového stavu kvůli šíření koronaviru několik týdnů výrazně slabší, citelně ubylo také kolizí. Počet vážných a smrtelných nehod ale neklesl. Česku se stále nedaří výrazněji snižovat počet obětí dopravních nehod.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Možná příčina srážky u Perninku: Vlak na Karlovy Vary měl čekat, což se…

08.07.2020 10:23 Aktualizováno Vlak jedoucí na Karlovy Vary, který se v úterý na Karlovarsku srazil s protijedoucí soupravou, měl…

Srážka vlaků u Perninku: Čtyři těžce zranění jsou ve stabilizovaném stavu

08.07.2020 09:00 Vážně zranění ze srážky vlaků u Perninku, kteří byli přepraveni do Fakultní nemocnice v Plzni, jsou…

Trať na Karlovarsku je po tragické srážce opět v provozu, vlaky nejezdily…

08.07.2020 08:36 Na železniční trati u obce Pernink na Karlovarsku, kde se v úterý čelně srazily dva osobní vlaky,…

Na Karlovarsku se srazily vlaky. Dva mrtví a 24 zraněných, zadržen…

07.07.2020 22:19 Aktualizováno Dva mrtvé a 24 zraněných, z toho devět se středními a těžkými zraněními si vyžádala dnešní čelní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy