Při červencových nehodách zemřelo 42 lidí, méně než loni

V červenci zemřelo při dopravních nehodách v Česku zatím 42 lidí, o 13 méně než loni. Od začátku letošního roku přišlo na silnicích o život 268 lidí, což je o dvě desítky méně než ve stejném období loňského roku. Předběžné údaje dnes sdělil ČTK ředitel dopravní policie Jiří Zlý.

Autonehoda
doporučujeme

Za červenec eviduje dopravní policie kolem 8000 dopravních nehod, téměř o desetinu méně než před rokem. Mezi nejčastější příčiny tradičně patří nepřizpůsobení rychlosti, přejetí do protisměru a nevěnování se řízení.

Mezi oběťmi nehod jednoznačně převažovali řidiči osobních aut. O život jich přišlo 18. Po sedmi obětech bylo mezi spolujezdci z osobních vozů a cyklisty. Motocyklistů zahynulo šest.

Těžká zranění při červencových nehodách utrpělo 164 lidí. Počet lehce zraněných přesáhl 2000. V obou případech jde o příznivější údaje než před rokem.

Nejtragičtějším dnem končícího měsíce byl podle průběžných policejních statistik 3. červenec. První červencový pátek zemřelo na silnicích šest lidí. O jednu oběť méně si dopravní nehody vyžádaly 5. července.

Od začátku roku se na českých silnicích stalo více než 53.000 nehod, o 7803 méně než za prvních sedm měsíců loňského roku. Zemřelo při nich 268 lidí, dalších 947 utrpělo těžká zranění. Také celkové počty zemřelých a zraněných jsou v meziročním srovnání příznivější. Přibylo ale mrtvých cyklistů a chodců.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Železničáři se připravovali na vládní návštěvu. Tetování neprošlo

05.08.2020 14:04 Návštěva premiéra Andreje Babiše (ANO), šéfa dopravy a průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (ANO) a…

Na Benešovsku se srazil vlak s autem. Řidička vozu zemřela

04.08.2020 19:56 Aktualizováno Na železničním přejezdu v Heřmaničkách na Benešovsku se dnes vpodvečer srazil vlak s osobním autem.

V centru Prahy prasklo potrubí, provoz tramvají je přerušen

04.08.2020 17:31 Aktualizováno vůli prasklému vodovodnímu potrubí v Ječné ulici byl dnes před 07:00 v obou směrech zastaven provoz…

Dálniční e-známky by měly distribuovat Česká pošta a Čepro

04.08.2020 14:08 Elektronické dálniční známky nejspíš bude fyzicky distribuovat konsorcium státních podniků České…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama