Vykolejení rychlíku v Tišnově: Provoz zčásti obnoven, nasazeny motorové lokomotivy

České dráhy částečně obnovily provoz ve stanici Tišnov na Brněnsku, kde ve čtvrtek vykolejily poslední dva vagony rychlíku Vysočina. Místo souprav s elektrickým pohonem jsou nasazeny motorové lokomotivy.

V Tišnově vykolejil vlak. (13.8.2020)
doporučujeme

Na trati Tišnov-Nedvědice zatím jezdí náhradní autobusy. Opatření by podle webu Českých drah mohla skončit dnes odpoledne.

Při čtvrteční nehodě se nikdo nezranil. Vznikla však škoda na kolejích, výhybce a trakčním vedení. Podle Drážní inspekce došlo k takzvané vidlicové jízdě, kdy přední část předposledního vozu jela na jinou kolej než jeho zadní část.

Všechny vlaky dálkové dopravy mezi Prahou, Havlíčkovým Brodem a Brnem jsou v úseku Řikonín-Kuřim a zpět taženy motorovými lokomotivami. Některé spoje se kvůli tomu mohou zpozdit. Vlaky regionální dopravy jezdí v úseku Brno-Kuřim a zpět bez omezení. V Kuřimi si cestující směr Tišnov musejí přesednout do motorové jednotky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Škoda po tragédii na D1 u Brna je 2,5 milionu, příčina nehody se stále…

24.09.2020 12:44 Materiální škoda po středeční tragické nehodě dvou kamionů a čtyř osobních aut na okraji Brna je…

Alarmující zjištění: Kolik mostů na silnicích nižších tříd je v havarijním…

24.09.2020 11:51 Aktualizováno V České republice se od roku 2004 téměř zdvojnásobil počet mostů ve špatném až havarijním stavu na…

České dráhy nemusí vracet státu 7 miliard, potvrdil soud

23.09.2020 18:46 České dráhy nemusejí vracet státu víc než sedm miliard korun, které dostaly v roce 2008 za převod…

Hromadná nehoda na D1 u Brna: Zahynuli tři lidé včetně dítěte

23.09.2020 17:02 Aktualizováno Při hromadné nehodě dvou kamionů a čtyř osobních aut na dálnici D1 na okraji Brna zemřeli dnes tři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama