Babiš doufá, že se najde způsob, jak prosadit zvýšení daní

Premiér Andrej Babiš (ANO) doufá, že se ve Sněmovně najde způsob, jak schválit vládní návrh úpravy daní. Poslanci se dnes ani na třetí pokus nedostali ke schvalování návrhu, který především zvyšuje spotřební daně z lihu a tabákových výrobků. Babiš po odpoledním zasedání kabinetu kritizoval, že strany s většinou ve Sněmovně kvůli jednacímu řádu komory nedokážou prosadit program.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

Andrej Babiš (ANO)
doporučujeme

Babiš řekl, že práci vlády v současnosti paralyzuje Sněmovna i Senát. "Nechápu, když ve volbách získají strany a hnutí víceméně většinu, že nejsou schopny prosadit svoje programy, co slibovaly voličům," uvedl premiér. Považuje to za chybu jednacího řádu. "Předpokládám, že kolegové ve Sněmovně najdou nějaké řešení, abychom zkrátka ten balíček prosadili," dodal Babiš.

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) už dříve označila postup opozice, která na plénu dlouze argumentuje proti daňovému balíčku, tak aby vypršel čas vyhrazený pro hlasování, za obstrukci. Debata nad daňovým balíčkem by měla pokračovat v pátek. Babiš řekl, že není kompetentní k tomu, aby komentoval jednotlivé části balíčku a možnosti hledat na nich kompromis s opozicí. "Kompetentní je na to jen paní ministryně Schillerová," konstatoval.

Počínání opozice kritizoval i ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Ve sněmovní diskusi se podle něj nevede "fundamentální politický spor", který mají podle teoretiků zajistit pojistky v jednacím řádu ve prospěch opozice. "Sněmovna se stala nehybnou. Přál bych si, aby zavládlo nějaké racio. Ta atmosféra už není racionální, není to ideový spor, ale zmražení, které nastalo ve Sněmovně," řekl.

Loading...
Vstupte do diskuze (31)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vlepil facku statisícům Čechů. Vysmál se Milionu chvilek a řekl, co…

20.11.2019 22:02 Aktualizováno Výročí 17. listopadu se kromě jiného neslo i v duchu protestu proti premiérovi Andreji Babišovi.…

Drsný útok na šéfa lidovců? Kvůli Výbornému se naštval Šídlo, Veselovský a…

20.11.2019 21:38 Aktualizováno Marek Výborný v úterý oznámil, že na mimořádném sjezdu strany rezignuje na funkci předsedy KDU-ČSL.…

Ochranka prezidenta Zemana má oficiálně nového šéfa

20.11.2019 20:23 Útvar pro ochranu prezidenta ČR vede od pondělí 18. listopadu Martin Baláž, který byl dosud řízením…

Zeman může být v klidu. Pravomoci prezidenta se zatím měnit nebudou

20.11.2019 18:10 Pravomoci prezidenta republiky pravděpodobně Parlament v současném složení nezmění. Proti se na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama