Babiš vysvětlil lidem, proč není v karanténě. Ukázal výsledky šetření

Ačkoliv byl v jedné místnosti s nakaženou hlavní hygieničkou, nemusel premiér Andrej Babiš do karantény. V pátek se rozhodl občanům vysvětlit, proč se tak stalo. Na sociální síti zveřejnil vysvětlení ze strany pražských hygieniků.

Premiér Babiš zveřejnil výsledky epidemiologického šetření.
doporučujeme

Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek večer zveřejnil na sociální síti dokument o epidemiologickém šetření pražských hygieniků, které se týkalo jeho osoby. „Pro všechny, kdo se ptají, proč nejsem v karanténě,“ napsal předseda vlády.

V textu je uvedeno, že dne 1. září probíhala v prostorách Úřadu vlády pracovní schůzka, které se zúčastnila i hlavní hygienička Jarmila Rážová, která u sebe téhož dne večer zaznamenala první příznaky nemoci covid-19. Babiš si podtrhl následující souvětí.

„Vzhledem ke způsobu kontaktu, kdy schůzka probíhala v místnosti za pracovními stoly ve vzdálenosti cca 3,5 – 4 metry, všichni účastnici měli roušky či respirátory, nebyl žádný kontakt ve vzdálenosti do 2 metrů, nejedná se o epidemiologicky významný kontakt mezi účastníky schůzky, na který by byla vztahována protiepidemická opatření,“ píše se v dokumentu.

Pražská hygienička Jágrová každopádně Úřadu vlády doporučila provést dezinfekci plochy stolu, přilehlého WC a pokračovat v preventivních odběrech zaměstnanců. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz tento týden uvedla, že k uvalení karantény na předsedu vládního hnutí ANO nebyl důvod.

„Pan premiér seděl na pravé straně a byl tak v dostatečné vzdálenosti od paní Rážové i pana Duška. Chtěla bych zdůraznit, že všichni, kdo seděli na stejné straně jako pan Andrej Babiš, do karantény nešli. Nejedná se tedy jen o Andreje Babiše. Nebyl opravdu žádný důvod jej posílat do karantény, pan premiér nevykazoval žádné podezření, kvůli němuž by v ní měl skončit,“ řekla pro EuroZprávy.cz s tím, že osobně s panem Babišem na toto téma vůbec nehovořila.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jiří Pospíšil se nakazil koronavirem

26.09.2020 12:03 Europoslanec a šéf pražských zastupitelů koaličních Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil (TOP 09)…

Brněnská primátorka Vaňková má covid-19

25.09.2020 19:36 Brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) má covid-19, pozitivně testovaný na nový koronavirus je…

Babiš vyzval k reformě OSN a dalších světových organizací

25.09.2020 17:35 Český premiér Andrej Babiš v dnešním projevu před Valným shromážděním OSN vyzval k reformě…

Petříček: Češi budou moci s CK do Tuniska nadále bez testů na covid

25.09.2020 16:58 Čeští turisté, kteří se s cestovními kanceláři vydají do Tuniska, nadále budou moci do africké země…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama