Češi jsou nechápaví? Z hnutí ANO přišla nálož kvůli Babišovi

Premiér Andrej Babiš je opět trestně stíhán v kauze Čapí hnízdo. Odstoupit ale nehodlá, a důvod k tomu nevidí ani někteří další členové ANO. Ti navíc tvrdí, že Češi vůbec nerozumí tomu, co se vlastně děje.

Přidejte svůj názor 85 komentářů

Vokřál, Petr
doporučujeme

Trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) v kauze Čapího hnízda pokračuje. Ve středu to oznámil nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, který zrušil usnesení o zastavení stíhání.

Opozice Babiše následně vyzvala, aby zvážil odstoupení. Premiér ale vinu nadále popírá a rezignovat na post předsedy vlády nehodlá. A důvod k tomu nevidí ani jeho straničtí kolegové.

"Měli jsme trestně stíhaného premiéra, pak jsme ho chvíli neměli, teď to vypadá, že ho zase máme. Pro mě je důležité, jak se k tomu postaví v konečném výsledku orgány činné v trestním řízení," řekl v České televizi místopředseda hnutí ANO Petr Vokřál.

Připomněl také, že kauza původně začala 11 trestně stíhanými, pak jich bylo 7, poté 2 a možná nebude nakonec ani jeden. "Pro mě je důležité, jak se k tomu postaví v konečném výsledku orgány činné v trestním řízení," dodal.

Rozhodnutí státního zástupce respektuje, dodává ale, že to neznamená, že by byl premiér vinen. Proto nevidí důvod k tomu, aby odstoupil, a aby politici volali po jeho odchodu z premiérského křesla.

"Když slyším, že už hodinu a půl po skončení tiskové konference někdo někoho vyzývá, aby odstoupil, tak si myslím, že je to velmi laciný populistický krok," tvrdí.

Vokřál také tvrdí, že obnovení stíhání nebude mít vliv na stávající příznivce hnutí ANO, protože to co se stalo nechápou. "Veřejnost jako taková tomu dnešnímu kroku ani moc nerozumí, co se vlastně stalo, protože je to právně velmi složité," dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (85)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel předseda Senátu Jaroslav Kubera (†72)

20.01.2020 22:02 Aktualizováno Ve věku 72 let zemřel předseda Senátu Parlamentu České republiky Jaroslav Kubera, člen ODS a…

Ministr dopravy Kremlík končí, vaz mu zlomil e-shop na dálniční známky

20.01.2020 21:59 Aktualizováno Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) po tři čtvrtě roce končí ve funkci. Jeho odvolání dnes…

Chcete vyjádřit soustrast k úmrtí Kubery? Vznikají první pietní místa

20.01.2020 20:43 Aktualizováno Lidé mohou soustrast k úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) vyjádřit zápisem do kondolenční…

Havlíček bude ministrem průmyslu i dopravy. Odborníci to chápou, vidí však…

20.01.2020 20:02 Spojení ministerstev dopravy a průmyslu může dávat smysl, problémem však je, že agenda obou úřadů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama