Inkluzi odmítám, asistenty bych nerušil. Kandidát SPD se ztrapnil v předvolební debatě

Mezi témata hnutí SPD patří boj proti inkluzi, lídr kandidátky do Pardubického kraje Tomáš Fadrný ale nejspíš netuší, v čem přesně spočívá. Jeho vystoupení v televizní předvolební debatě rozesmálo jeho konkurenty i diváky, kteří video sdílí na sociálních sítích.

Tomáš Fadrný (SPD)
doporučujeme

Před krajskými volbami, které se uskuteční na počátku října, vysílá Česká televize sérii předvolebních debat z jednotlivých krajů. V tomto týdnu diskutovali kandidáti do zastupitelstva Pardubického kraje a řeč byla mimo jiné o tzv. inkluzi.

Právě tato problematika dostala do úzkých lídra kandidátní listiny hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomáše Fadrného, který během pár vteřin dokázal popřít sám sebe. „SPD odmítá celkově inkluzi,“ řekl nejprve.

„Vymezuji se proti tomu, aby byly pozice asistentů rušeny. Já jsem pro, aby i nadále asistenti působili,“ dodal následně Fadrný. Moderátor debaty Martin Řezníček ho ale vzápětí upozornil na fakt, že asistenti právě s inkluzí pomáhají, zatímco někteří další účastníci diskuze se výstupu svého konkurenta smáli. Video nyní koluje po sociálních sítích.

Téma inkluze se probíralo, protože dle ministra školství Roberta Plagy (ANO) by v rámci chystané novely, která by mohla platit od příštího roku, měli asistenti pedagoga pomáhat méně, než tomu bylo doposud.

Vyhláška o takzvané inkluzi platí od září 2016. Už dříve se třikrát upravovala, její poslední novela je ze začátku letošního roku. Ministerstvo na začátku roku připravilo také návrh novely školského zákona, která by měla řešit sladění práce pedagogických poraden v různých krajích a více do systému zapojit sociální pracovníky. Vláda se návrhem zatím nezabývala.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vystrčil žádal o koordinaci ústavních činitelů k Bělorusku

18.09.2020 20:26 Kancléř prezidenta Vratislav Mynář obvinil předsedu Senátu Miloše Vystrčila (ODS), že v době…

Babiš se podle opozice pro svolání krizového štábu rozhodl pozdě

18.09.2020 20:01 Aktualizováno Opoziční strany kritizují fakt, že se premiér Andrej Babiš (ANO) až po týdnech výzev rozhodl…

Petříček: Partneři z EU mají podporu ČR ve sporu s Tureckem

18.09.2020 19:43 Česko vyjadřuje podporu partnerům z Evropské unie ve sporu Řecka a Turecka o průzkum možných…

Babiš nevyloučil opětovný nouzový stav

18.09.2020 19:42 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) nevyloučil možnost, že by v Česku mohl být kvůli koronaviru znovu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama