Na MZV končí politický náměstek Hlaváček, ve funkci se dlouho neohřál

Politický náměstek ministra zahraničí Radek Hlaváček končí po dvou měsících ve funkci. Odchází z osobních důvodů. Jeho místo zůstane neobsazené, sdělila mluvčí ministerstva Zuzana Štíchová.

Přidejte svůj názor

Ministerstvo zahraničí
doporučujeme

Předsedu Mladých sociálních demokratů Hlaváčka si spolu s další členkou pražské sociální demokracie Anitou Grmelovou vybral ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) za politické náměstky v červenci.

"Dohodl jsem se s ministrem Petříčkem, že ve funkci skončím. Jsem mu vděčný za důvěru, kterou mi projevil. Důvody jsou ryze osobního charakteru," citují Hlaváčka Lidové noviny. Nyní se chce více věnovat právu, které vystudoval, a Mladým sociálním demokratům, uvedl také.

Hlaváček se vedle vedení Mladých sociálních demokratů angažuje v komunální politice v Praze 3. V květnu neúspěšně kandidoval za ČSSD do europarlamentu. Před jmenováním náměstkem na ministerstvu zahraničí nepracoval.

V Černínském paláci působí také pět odborných náměstků, kteří museli projít výběrovým řízením a podle zákona o státní službě je po nástupu nové vlády nelze svévolně odvolat. Vedle toho může mít každý ministr dva politické náměstky, kteří spadají pod zákoník práce a nemají takovou ochranu jako odborní náměstci.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš se lekl střetu s Minářem? Stáhl ocas a z jeho novin přišel podraz

15.11.2019 22:04 Aktualizováno Minář vs Babiš. Tak mohl dnes večer vypadat duel na České televizi v pořadu Události, komentáře.…

Odejděte, jestli se vám pravidla nelíbí! Jílkové při debatě bouchly saze,…

15.11.2019 22:03 Aktualizováno V neděli nás čekají oslavy 30. výročí Sametové revoluce. Vyrovnali jsme se s komunistickou…

Návrat do Evropy. Jiří Dienstbier starší byl pro porevoluční diplomacii…

15.11.2019 17:28 Osobnost prvního polistopadového ministra zahraničí Jiřího Dienstbiera byla pro vývoj…

Babiš a Havlíček zamíří na Ukrajinu, budou se řešit i vztahy s Ruskem

15.11.2019 17:04 Premiér Andrej Babiš (ANO) navštíví příští týden Ukrajinu. Do Kyjeva ho na dvoudenní cestu v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama