Podraz na ANO? TOP 09 kritizuje Jourovou

Česká kandidátka na místopředsedkyni příští Evropské komise Věra Jourová vystupovala dnes při slyšení v Evropském parlamentu jinak, než jak před českým publikem hovoří představitelé hnutí ANO, které Jourovou do komise nominovalo. Na twitteru to uvedla opoziční TOP 09. Europoslanec ODS Alexandr Vondra vyjádřil přesvědčení, že Jourová nebude mít problém s tím, aby ji Evropský parlament jako eurokomisařku schválil.

Kandidátka na eurokomisařku Věra Jourová
doporučujeme

"Velmi si ceníme slov budoucí eurokomisařky Věry Jourové o ochraně médií, novinářů, právního státu a menšin. Ocenili bychom ale také to, kdyby se k těmto slovům přihlásil i premiér Andrej Babiš, jehož hnutí Věru Jourovou do Evropské komise vyslalo," uvedla TOP 09.

Podle Vondry předvedla Jourová při slyšení v Evropském parlamentu "celkem kvalitní výkon" a očekává, že ji europoslanci schválí. Podle něj bylo Česko vytrestáno výběrem portfolia v příští komisi. Jourová má mít na starosti evropské hodnoty a transparentnost.

Kriticky se k vystoupení Jourové stavěl europoslanec Pirátů Mikuláš Peksa, podle něhož eurokomisařka implicitně přiznala, že "nechá Andreje Babiše uniknout bez trestu za Čapí hnízdo". Premiér Babiš (ANO) byl stíhán za údajný podvod při žádosti o evropskou dotaci na farmu Čapí hnízdo, státní zástupce ale v září jeho stíhání zastavil.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rezignace Vojtěcha? ANO chce odvést pozornost od korupční kauzy, říká pro…

24.09.2020 22:26 Aktualizováno Netají se se svým názorem. Místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová se domnívá, že za odstoupením…

Babiš jednal v Bruselu o novém migračním paktu. Ocenil, že neobsahuje…

24.09.2020 22:25 Aktualizováno Na novém migračním návrhu Evropské komise je pozitivní, že neobsahuje povinné kvóty pro přijímání…

Další skandál kolem rozesílání roušek. Jak pošta získala osobní údaje…

24.09.2020 17:20 Rozesílání ochranných prostředků seniorům prostřednictvím České pošty prověřuje Úřad pro ochranu…

Covid: Česko zařazeno mezi sedm nejrizikovějších zemí v Evropě

24.09.2020 16:58 Vývoj epidemie covidu-19 v sedmi evropských zemích, mezi nimiž je Česká republika, vyvolává velké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama