Pokud Prymula zůstane, ČSSD může odejít z vlády, tvrdí Hamáček

Setrvání ministra zdravotnictví Romana Prymuly ve funkci by mohlo zapřičinit vládní krizi. ČSSD podle vicepremiéra a šéfa strany zváží další setrvání v koaliční vládě s hnutím ANO.

Jan Hamáček
doporučujeme

Hamáček pro televizi CNN Prima News uvedl, že ČSSD počká, jak dopadne jednání prezidenta Miloše Zemana s premiérem Andrejem Babišem, které aktuálně probíhá.

"Já jsem přesvědčený, že pan prezident vyhoví návrhu na odvolání. Pokud by tomu tak nebylo, museli bychom to řešit. Ta situace by pro nás byla neakceptovatelná," řekl Hamáček.

Pro iDnes připustil, že by to mohlo znamenat i odchod strany z vlády. "Pan ministr Prymula a pan Faltýnek musí vysvětlit, co pohledávali uprostřed nouzového stavu v restauraci, která má být zavřená. Navíc ignorovat nošení roušky je absolutní výsměch občanům naší republiky," uvedl.

Podobnou rétoriku zastává i Lubomír Zaorálek. "Chování pana Prymuly, kdy pod rouškou noci navštěvuje restaurace, ačkoliv jejich provoz sám zastavil a neobtěžuje se ani nosit roušku, je naprostá arogance moci a papalášství v nejhorší možnou chvíli. Nelze něco nařizovat občanům a sám se chovat jako nadčlověk. Měl by ihned rezignovat," napsal na twitteru.

Prymula byl ve středu pozdě večer navzdory zákazu v restauraci na pražském Vyšehradě. Při odchodu z podniku navíc neměl nasazenou roušku. Babiš následně požádal ministra, aby rezignoval na svou funkci. Dodal, že pokud tak neučiní, odvolá ho.

Prymula ale na tiskové konferenci řekl, že žádné opatření neporušil, a odstoupit nehodlá. Babiš se proto vypravil na zámek do Lán projednat s prezidentem Zemanem otázku výměny ministra.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nakažení lidé možná dostanou plný plat. Vláda chce motivovat k testům

05.12.2020 10:06 Vláda v pondělí projedná návrh stoprocentní mzdové kompenzace pro lidi, kteří s onemocněním covid…

BIS nemůže ani prezidentovi vše sdělovat. Zeman nepochopil, k čemu slouží,…

04.12.2020 22:04 Aktualizováno ROZHOVOR – Otevřeně tvrdí, že kontrarozvědka nemusí ani hlavě státu sdělovat úplně všechny…

Sněmovna schválila pravidla očkování proti covidu. Bude zdarma a dobrovolné

04.12.2020 22:01 Aktualizováno Očkování proti novému koronaviru mají mít lidé hrazeno ze zdravotního pojištění. Sněmovna to dnes…

Tresty za šíření nacistických symbolů či trvalá zbraňová amnestie. Změna…

04.12.2020 15:45 Šíření materiálu k propagaci národního socialismu a dalších podobných hnutí bude možná trestné.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama