Projev Grety Thunbergové? Šílené, magořina, odporné, zní z Česka. Jdi do ha*zlu, vzkázal Topolánek

Šestnáctiletá švédská aktivistka Greta Thunbergová v projevu proneseném na klimatickém summitu v New Yorku představitele států v emotivním projevu zkritizovala za jejich nečinnost. Její velmi emotivní řeč vyvolala v Česku bouřlivé reakce.

Greta Thunbergová (aktivistka)

„To je všechno špatně. Neměla bych tu být, měla bych být ve škole, na druhé straně oceánu," řekla během své předem připravené řeči na klimatickém summitu mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová. „Jak jste mohli? Vašimi prázdnými slovy jste mi ukradli mé sny a mé dětství," dodala třesoucím se hlasem. Mladí lidé ale podle ní již začínají „rozumět zradě" politiků. „Jestliže nás necháte na holičkách, nikdy vám to neodpustíme," vzkázala světovým vůdcům. „Změna ale přichází, ať se vám to líbí, nebo ne," dodala.

„Všichni jsou dnes zděšeni šíleným projevem nezletilé, nemocné Gréty v OSN. Já se více než této dětské oběti zelené lobby děsím politiků, kteří jí dávají prostor při summitech, berou vážně její apokalyptické vize a mění podle ní politiku. To jsou ti skuteční, nebezpeční šílenci!“ posteskl si ekonomický expert ODS Jan Skopeček.

„Pamatuji si v OSN mnoho projevů zástupců hnusných diktatur a zrůd, které podporovaly mezinárodní terorismus a vraždění. Nikdy jsem ale po těch projevech neslyšel nikoho z @ODScz takhle vyvádět. To vás tahle dívka děsí víc než oni? Pokud vidíte hlavního nepřítele v ní, je to zlé,“ podivuje se jeho slovům šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

„Další díl v nechutné operetě zneužívání mentálně nemocného dítěte. Odporné. Ekofanatici STYĎTE SE!!!“ zuří po Grétině projevu poslanec Lubomír Volný.

Velmi kritický je i komunistický poslanec Zdeněk Ondráček. „Mám takový pocit, že kdyby Greta řekla jděte blbečkové s skákejte po hlavě z mostu tak půjdou a budou skákat. Svět se zbláznil a zdravý rozum si vzal asi dovolenou. Paradoxem všeho je, že tleskají především ti, kteří mají máslo na hlavě,“ posteskl si na sociálních sítích.

„Viděl jsem hodně veřejných projevů, ale toto v podání švédské školačky Grety ještě ne... Jde z toho mráz po zádech, nikoliv z obsahu, ale z formy, normálně mi je té slečny líto. Vidět by to měl každý, kdo uvěřil fenoménu Greta,“ přidal se sociální demokrat Michal Hašek.

„Toto je dost dobré. Myslím, že všichni, kteří si toto poslechli a ještě tomu zatleskali jsou zralí na Bohnice. Postižený chudák čte připravený projev, trošku si pobrečí (jak přimět autistu plakat - to musela být šichta) a všechna média to budou dávat do hlavních zpráv. Řeknu Vám upřímně - zlatá komunistická propaganda. To bylo alespoň trošičku uvěřitelné. Toto už je jenom absolutní magořina,“ drsně komentuje projev Gréty někdejší ministr vnitra Martin Pecina.

„'Neměla bych tu být, měla bych být ve škole.. Jak jste mohli? Ukradli jste mi sny a dětství.. Jsme na počátku masového vyhynutí... Jak se opovažujete?' Zda je Greta při smyslech, víme už dlouho. Otázkou však je, zda jsou při smyslech ti, kdo ji tleskají a považují za orakulum,." rýpnul si politik a publicista Roman Joch.

„Je to velmi smutná podívaná. Ubohá oběť manipulací zla převlečeného za světlo. Nejhorší jsou ale ti, kteří ji pokrytecky poslouchají, freneticky jí tleskají a vyhlašují závazky. Jiří Ovčáček

„'You have stolen my dreams and my childhood with your empty words,' křičí s planoucíma očima spasitelka Greta na vyděšené, provinilé politiky. 'O čem sním, když náhodou spím,' vlezle a stejně mesiášsky tluče do hlavy důchodcům Andrej. Taky mám sen. Aby šli oba do hajzlu,“ napsal na twitteru expremiér Mirek Topolánek.

„Mně je jí v zásadě líto. Vyvolává ale velmi riskantní a těžce vratné nálady u mladých a pocity provinění u těch starších. Je nástrojem lidí, kteří chtějí změnit, restartovat svět. Ohne sranda. Už vlastně vůbec nejde o klima,“ dodal.

Našli se ale i tací, kteří Grétu a její snahu podporují. „Moji vnuci Gretě rozumějí. Já jí taky rozumím,“ říká někdejší europoslanec Jaromír Štětina.

Zelenskyj zveřejnil záznam z videokamery, která zachytila dopad rakety na…

29.06.2022 09:39 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zveřejnil záznam z videokamery, která podle něj zachytila…

Zeman chce prověřit možnou sabotáž během své hospitalizace

29.06.2022 21:54 Prezident Miloš Zeman dnes předal ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi (ODS) podnět k prověření…

Fiala uvedl Balaše do funkce ministra. Má řešit důsledky války na Ukrajině

01.07.2022 13:13 Velkou výzvou pro nového ministra školství Vladimíra Balaše (STAN) bude úprava rámcových…

Ruský útok raketami u Oděsy. Zemřelo 20 lidí

01.07.2022 16:19 Na dvě desítky stoupl počet obětí ruského nočního raketového útoku ve vsi Serhijivka u Oděsy na…

Johnson: Pokud Putin doufal, že bude mít na svých hranicích méně NATO,…

29.06.2022 11:03 Jako odsouzení ruské války proti Ukrajině a ruské politiky obecně vyznívala prohlášení vůdců…

Fiala přivítal v Litomyšli členy Evropské komise, Česko zahájilo…

01.07.2022 21:50 Aktualizováno Společným zasedáním vlády a Evropské komise (EK) v Litomyšli dnes Česká republika zahájila půlroční…

Česko se ujímá předsednictví v době plné výzev, uvedla Pekarová Adamová

01.07.2022 18:18 Aktualizováno Česká republika přebírá předsednictví v Radě Evropské unie v době plné výzev a velkých úkolů, řekla…

Rozhodnutí o termínu prezidentských voleb v lednu 2023 vyšlo ve Sbírce…

01.07.2022 17:52 Rozhodnutí o termínu voleb prezidenta republiky, jejichž první kolo se uskuteční v polovině ledna…

Piráti neuspěli se žalobou na Babiše, který údajně lhal o nastěhování…

01.07.2022 16:54 Krajský soud v Praze nevyhověl žalobě, kterou loni Piráti podali na tehdejšího premiéra Andreje…

Schodek státního rozpočtu ke konci června klesl na 183 miliard

01.07.2022 15:25 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu ke konci června klesl na 183 miliard korun z květnových 189,3 miliardy…

Balaš převzal ministerstvo školství. Podle Fialy musí řešit vzdělávací…

01.07.2022 13:13 Aktualizováno Velkou výzvou pro nového ministra školství Vladimíra Balaše (STAN) bude úprava rámcových…

Lipavský: Určujícím tématem českého předsednictví EU bude jednoznačně…

01.07.2022 10:44 Určujícím tématem začínajícího českého předsednictví Evropské unie bude jednoznačně Ukrajina, která…

Vláda jedná s KKCG o převodu firmy vlastnící zásobník plynu v Dambořicích

30.06.2022 17:45 Aktualizováno Investiční skupina KKCG podnikatele Karla Komárka jedná s českou vládou o převodu výkonu…

Pekarová Adamová chce od Křečka vysvětlení jeho postupu vůči Šimůnkové

30.06.2022 14:17 Předsedkyně Sněmovny Pekarová Adamová (TOP 09) chce, aby jí veřejný ochránce práv Stanislav Křeček…

Zeman podepsal příspěvek 5000 korun i zjednodušení pravidel u dávky na…

29.06.2022 21:54 Aktualizováno Pravidla u příspěvku na bydlení budou od července jednodušší. Úpravy nastanou také v čerpání…

Související:

Právě se děje

reklama