Senát kvůli koronaviru zpřísnil pravidla pro novináře

Senát se kvůli prevenci před šířením nového typu koronaviru rozhodl zpřísnit pravidla pro přístup médií na jednání horní komory a jejích orgánů. Novináři se budou muset na jednotlivé akce předem ohlásit. ČTK o tom dnes informovala tisková tajemnice horní komory Sue Nguyen.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Senát ČR, ilustrační foto
doporučujeme

"Přístup novinářů na jednání orgánů Senátu bude v tuto chvíli umožněn pouze na základě včasné jednorázové akreditace pro konkrétní událost, kterou potvrdí tisková tajemnice Senátu či pověřený pracovník Kanceláře Senátu," uvedla Nguyen.

Média mají podle tiskové tajemnice do sídla horní komory parlamentu vysílat jen pracovníky, "kteří nebyli vystaveni rizikovým faktorům, které zvyšují možnost vzniku a rozšíření onemocnění" způsobeného koronavirem. Měla by také do Senátu vysílat jen nezbytný počet svých pracovníků, podotkla Nguyen.

Novináři by se podle ní do Senátu měli dostavit s dostatečným předstihem před začátkem akce, na kterou budou akreditováni, nejlépe s půlhodinovým předstihem. "S ohledem na aktuální vývoj situace mohou být u vstupu uplatněna další preventivně bezpečnostní opatření, která mohou na recepcích způsobit delší časové prodlevy při odbavování návštěvníků Senátu," dodala tisková tajemnice.

Senát s platností ode dneška už zrušil všechny akce pro veřejnost jako prevenci proti šíření koronaviru. Zrušení se týká veškerých akcí pro veřejnost, kterými jsou konference, semináře, besedy nebo vernisáže. Přístup veřejnosti na jednání senátních výborů a schůzi horní komory byl omezen. Uzavřeno je také Informační centrum Senátu. Podobná opatření přijala i Sněmovna.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hamáček se pořádně naštval na Čechy: To je nejhlubší dno společnosti

04.04.2020 23:47 Aktualizováno Ministr vnitra a šéf krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) se pořádně naštval. Rozzlobilo ho chování…

Netěsnící respirátory, chybové rychlotesty. Jak je to opravdu s čínskou…

04.04.2020 23:47 Aktualizováno Když byla do České republiky dopravena první část ochranných pomůcek z Číny, náklad na letišti…

Babiš a Havlíček připustili vstup státu do firem v problémech, opozice…

04.04.2020 20:55 Stát by mohl vstoupit do klíčových podniků, pokud by se kvůli ekonomickým dopadům epidemie…

Zeman a jeho poradci podpořili opatření proti koronaviru

04.04.2020 15:48 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman a jeho poradní tým vyslovili podle ministrů vnitra a obrany Jana Hamáčka …

Související:

Právě se děje

Další zprávy