Šlachta zahájil kampaň, je proti přijetí eura i kvótám u migrantů

Pro Českou republiku není podle Roberta Šlachty vhodná doba na přijetí eura. Bývalý vysoce postavený policista to dnes řekl v Pasohlávkách na Brněnsku při zahájení kampaně hnutí Přísaha ke sněmovním volbám formou drive-in. Za zklamání označil premiéra Andreje Babiše (ANO), z jeho slibů podle Šlachty nic nezůstalo.

Šlachta se na jižní Moravě narodil. Na jeho první drive-in debatu přijela stovka aut. Naplánované má další dvě podobné akce, jednu v Praze a o druhé jedná v Ostravě. Zhruba na 50 místech po celé zemi mohou lidé podpořit Šlachtovo hnutí podpisem, aby se mohlo zúčastnit voleb.

Šlachtovi posílali lidé otázky přes internet. K přijetí eura uvedl, že na něj není vhodná doba. "Buďme rádi, že máme českou korunu a že odolává," uvedl. Podle jeho hnutí by se přijetím eura zúžila pro ČR vyjednávací pozice a země by přijala závazky za další státy s eurem.

Otázky směřovaly i na Babiše. "Je pro mě jedno velké zklamání. Ze slibů, které byly, jako například boj proti korupci, nezůstalo nic," uvedl Šlachta. ČTK řekl, že není pravda, že by měl spolupracovat s bývalým místopředsedou hnutí ANO a bývalým primátorem Brna Petrem Vokřálem, který hnutí loni po sporech opustil. O možné spolupráci se v kuloárech spekulovalo. K případné spolupráci s politickými subjekty po volbách uvedl, že by nechtěl spolupracovat s extremistickými subjekty nebo takovými, které rozdělují společnost.

Šlachta uvedl, že hnutí u migrantů nepřistoupí na kvóty a je za tvrdý postih převaděčů. Dále je pro zeštíhlení státní zprávy a její digitalizaci. Řekl také, že chápe frustraci lidí kvůli opatřením v souvislosti s pandemií koronaviru, na druhé straně ale podle něj není dobré pořádat demonstrace.

Šlachta osm let řídil protimafiánský úřad policie od ledna 2008, kdy nahradil Jana Kubiceho, do června 2016. Podílel se na zásahu, který vedl k pádu kabinetu Petra Nečase (ODS). Později působil u celníků, kde předloni skončil.

Související

  Robert Šlachta.

Soud začal projednávat žalobu Grygárka na Šlachtu kvůli jeho knize

Soud dnes začal projednávat žalobu někdejšího náměstka Vrchního státního zastupitelství v Praze Libora Grygárka na předsedu hnutí Přísaha Roberta Šlachtu kvůli knize Třicet let pod přísahou. Grygárek po někdejším šéfovi Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) žádá omluvu a půlmilionové odškodnění zejména za poškození pověsti.

Více souvisejících

Robert Šlachta

Aktuálně se děje

před 22 minutami

Aktualizováno před 50 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Vlastimil Válek

Válek zmínil, jak české zdravotnictví těží z členství v EU

Mezi největší přínosy dvacetiletého členství Česka v Evropské unii patří například možnost čerpat zdravotní péči v kterékoliv zemi EU, společné registrace nových léků před vstupem na trh, zapojení do expertních sítí lékařů nebo sdílení expertizy Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) ve veřejném zdraví, konstatovalo ministerstvo zdravotnictví. 

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Jakub Voráček

Voráček pomalu zavírá dveře za svou hráčskou kariérou. Na 99 procent se na led nevrátí

Kariéra bývalého hokejového reprezentanta Jakuba Voráčka, během níž nastoupil k více než tisícovce zápasů v kanadsko-americké NHL, se nezadržitelně blíží ke svému konci. Samotný čtyřiatřicetiletý hokejista totiž v úterním rozhovoru pro CNN Prima News uvedl, že končí svou bohatou kariéru. Záhy ale svá slova mírnil, když pro server sport.cz řekl, že ještě není definitivně rozhodnut o svém konci, ale to, že se už mezi mantinely neobjeví, je podle něj na 99 procent jisté.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

ČEZ

Gazprom zažaloval v Rusku ČEZ, OMV a slovenský ZSE

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Černobylská jaderná elektrárna

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Daň z nemovitosti v roce 2024 vzrostla. Platební údaje už míří k poplatníkům

Finanční správa začala informovat poplatníky o nové výši daně z nemovitosti. Lidé mohou obdržet platební údaje do datové schránky, na email či poštou. Lhůta pro zaplacení daně či její první splátky končí 31. května. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy