Trikolóra nasadí do boje o senátní křeslo Nováka, Zelení zvažují Šabatovou

Advokát Richard Novák bude kandidátem Trikolóry do Senátu za volební obvod číslo 60 v Brně. Novák to dnes řekl ČTK. Za Zelené bude možná kandidovat bývalá ombudsmanka Anna Šabatová. Uvedl to deník Mladá fronta Dnes. Šabatová ani Zelení to ČTK zatím nepotvrdili. Volby se uskuteční spolu s krajskými volbami v říjnu. Mezi další kandidáty ve stejném obvodě patří například bývalý ředitel Fakultní nemocnice Brno Roman Kraus (ODS), poslanec a bývalý rektor VUT Karel Rais (ANO) nebo ortoped Tomáš Tomáš (KDU-ČSL).

Trikolóra hnutí občanů
doporučujeme

Šabatová ČTK řekla, že se nebude k věci vyjadřovat. Krajský předseda Zelených Matouš Vencálek uvedl, že senátní kandidatury nejsou dosud uzavřené a strana informace o případných kandidátech zveřejní do dvou týdnů.

Novák ke kandidatuře uvedl, že není spokojený s děním kolem sebe. "V Brně se stále jen oficiálně něco buduje, ale v důsledku dochází k tomu, že město nedokázalo postavit stadiony pro Zbrojovku a Kometu," uvedl Novák. V Brně řešil například kauzu odstranění prodejních stánků s asijským zbožím z lokality Pohořelec.

V Senátu by chtěl změnu. "Změnou Ústavy a zrušením krajů v dnešní podobě by se měl zásadně změnit v horní komoru Parlamentu, ve které senátoři budou zastupovat občany a místo, kde byli zvoleni. Tím vznikne i jejich odpovědnost vůči vlastním voličům," uvedl Novák.

V Brně už nebude letos obhajovat mandát senátor Zdeněk Papoušek (za KDU-ČSL). Lidovci proto nasadili přednostu I. ortopedické kliniky Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně Tomáše Tomáše. Kromě něj, Krause a Raise budou dalšími kandidáty za Piráty zakladatel strany Jiří Kadeřávek a za SPD ředitel speciální školy Tomáš Anderle. TOP 09 bude podporovat Krause, KSČM nebude mít kandidáta do Senátu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Petříček ve vládě skončí. Ministerstvo asi opět povede Zaorálek

11.04.2021 22:02 Aktualizováno Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) se na dnešní večerní schůzce s předsedou strany a…

Poslanci před derby. Slavia je na vlně, tak Skopečka ani nehecuji, říká…

11.04.2021 22:01 Aktualizováno Pohodlně se uvelebí ve svých křeslech či na pohovkách a budou napjatě sledovat nedělní 298. derby…

Babiš kritizuje skupinu MeSES: Dává svá doporučení pozdě, jsou potřeba…

11.04.2021 18:44 Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) dává svá doporučení ministru zdravotnictví pozdě…

Češi ohodnotili politiky: Babiš a Zeman propadli, boj proti koronaviru…

11.04.2021 17:16 Z politiků si v boji proti koronaviru podle průzkumu agentury Kantar CZ vedl nejlépe bývalý ministr…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama