Trikolóra nasadí do boje o senátní křeslo Nováka, Zelení zvažují Šabatovou

Advokát Richard Novák bude kandidátem Trikolóry do Senátu za volební obvod číslo 60 v Brně. Novák to dnes řekl ČTK. Za Zelené bude možná kandidovat bývalá ombudsmanka Anna Šabatová. Uvedl to deník Mladá fronta Dnes. Šabatová ani Zelení to ČTK zatím nepotvrdili. Volby se uskuteční spolu s krajskými volbami v říjnu. Mezi další kandidáty ve stejném obvodě patří například bývalý ředitel Fakultní nemocnice Brno Roman Kraus (ODS), poslanec a bývalý rektor VUT Karel Rais (ANO) nebo ortoped Tomáš Tomáš (KDU-ČSL).

Trikolóra hnutí občanů
doporučujeme

Šabatová ČTK řekla, že se nebude k věci vyjadřovat. Krajský předseda Zelených Matouš Vencálek uvedl, že senátní kandidatury nejsou dosud uzavřené a strana informace o případných kandidátech zveřejní do dvou týdnů.

Novák ke kandidatuře uvedl, že není spokojený s děním kolem sebe. "V Brně se stále jen oficiálně něco buduje, ale v důsledku dochází k tomu, že město nedokázalo postavit stadiony pro Zbrojovku a Kometu," uvedl Novák. V Brně řešil například kauzu odstranění prodejních stánků s asijským zbožím z lokality Pohořelec.

V Senátu by chtěl změnu. "Změnou Ústavy a zrušením krajů v dnešní podobě by se měl zásadně změnit v horní komoru Parlamentu, ve které senátoři budou zastupovat občany a místo, kde byli zvoleni. Tím vznikne i jejich odpovědnost vůči vlastním voličům," uvedl Novák.

V Brně už nebude letos obhajovat mandát senátor Zdeněk Papoušek (za KDU-ČSL). Lidovci proto nasadili přednostu I. ortopedické kliniky Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně Tomáše Tomáše. Kromě něj, Krause a Raise budou dalšími kandidáty za Piráty zakladatel strany Jiří Kadeřávek a za SPD ředitel speciální školy Tomáš Anderle. TOP 09 bude podporovat Krause, KSČM nebude mít kandidáta do Senátu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do krajských voleb bylo zaregistrováno 205 stran a hnutí

14.08.2020 18:37 Do krajských voleb bylo letos zaregistrováno 205 kandidátních listin stran, hnutí nebo jejich…

Předseda KSČM Filip se nechce omluvit Fajtovi. Kauzu bude řešit odvolací…

14.08.2020 16:03 Předseda KSČM Vojtěch Filip podal odvolání proti červnovému rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 1,…

Pithart promluvil o možném zákazu komunistů v roce 1989. Proč k němu…

14.08.2020 13:55 Bývalý předseda vlády a aktivní reprezentant porevolučního Občanského fóra Petr Pithart upozornil,…

MPSV vyplatilo poradcům a advokátům 4,67 milionu korun, v týmu už není…

14.08.2020 13:21 Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) vyplatilo v prvním pololetí letošního roku externím…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama