Neskrývá své rozhořčení. Ředitele Masarykovy střední školy chemické v pražské Křemencově ulici Jiřího Zajíčka rozlítilo počínání primátora Zdeňka Hřiba, který původně po dohodě s hygieniky oznámil, že kvůli koronavirové pandemii kromě vysokých škol zavře i střední školy, aby o půl hodiny bylo vše jinak, neboť zdravotníci se s komunálním politikem neshodli. „Pan primátor by měl být příště uvážlivější a nevypouštět tak závažnou informaci, pokud nemá dojednaná pravidla,“ říká pro EuroZprávy.cz Jiří Zajíček, předseda Národní rady Unie školských asociaci ČR – CZESHA.
Už měl v hlavě e-mail, který napíše svým podřízeným v souvislosti s pokyny pro distanční výuku. Ředitel Masarykovy střední školy chemické v pražské Křemencově ulici Jiří Zajíček se chystal pomalu usednout za počítač. Metropole totiž v pátek třicet minut žila v přesvědčení, že se od středy uzavřou střední školy, jak původně oznámil primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib. Záhy však bylo vše jinak.
„Jednání pana primátora mně přijde nešťastné, ničemu nepomůže. Pouze vytváří zmatky a zvyšuje pocit nejistoty,“ volí šéf Asociace středních průmyslových škol ČR ostrou rétoriku, která pro něj není vůbec typická.
Podle Zajíčka se řada ředitelů středních škol začala připravovat na distanční výuku, která by při uzavření ústavů logicky následovala. „Vedení škol začalo řešit pokyny, aby se do půl hodiny vše dementovalo. Přece nejde napsat tak závažnou zprávu na sociální sítě, když nemám se zdravotníky dojednaná jasná pravidla,“ zlobí se ředitel. Zmatek naštěstí nedosáhl vrcholu, protože řada kolegů kvůli výuce nemohla být na sociálních sítí a zprávu tak nezaregistrovala. „A když se o ní kantoři dozvěděli, už neplatila, vlastně se zrušila sama,“ tvrdí kantor pro EuroZprávy.cz
Pedagog se ale v jednom s Hřibem shodne, a to, že nakonec k uzavření středních škol přece jen dojde, když jen za čtvrtek přibylo 3130 nemocných covidem-19. „Obávám se, že k zavření středních škol nakonec dojde, je to jen otázka času. Dotaz tedy nezní, jestli k tomu dojde, ale kdy se tak stane. Na jaře jsme si však ověřili, že distanční výuku jsme schopni zvládnout,“ nepropadá panice ředitel Jiří Zajíček.
Související
Zástupci škol souhlasí s plošným testováním, nevadilo by i pravidelné
Zástupci škol vidí v programu vznikající vlády návaznost na současnou politiku
Jiří Zajíček , Zdeněk Hřib , Roušky a respirátory , Praha , studenti , Školství
Aktuálně se děje
včera
Trump už se nahlas hlásí ke královské rodině. Mohou za to britští novináři
včera
Babiš je na první cestě mimo EU. V Ázerbájdžánu jednal o dodávkách ropy a plynu
včera
Ledecká půjde do další zimní sezóny bez lyžařských koučů Gampera a Banka
včera
Obchody nemají na vybranou. V květnu se jednou musí řídit zákonem
včera
Policisté hledají výtržníka. Odjíždějícímu autobusu pražské MHD rozbil dveře
včera
Zemřel Oskar Petr, autor legendárních hitů Lucie či Davida Kollera
včera
Ostravský Baník hledá marně cestu z krize. Pomoci má už čtvrtý trenér za sezónu
včera
Letní počasí dorazí už o víkendu. Meteorologové řekli, co není vyloučeno
včera
Evropský parlament se postavil proti Orbánovu muži. Maďarského eurokomisaře vyzval k rezignaci
včera
Von der Leyenová: Rusové mají pocit, že se opět nacházejí za železnou oponou. Tentokrát je digitální
včera
Ceny ropy po oznámení o blokádě přístavů prudce vzrostly
včera
Nový rozsudek v Cimického kauze. Psychiatr má skončit za mřížemi
včera
Evropská komise podá žalobu na Česko a Maďarsko
včera
Cintula si za atentát na Fica odsedí 21 let, potvrdil NS
včera
Už nebudu hodný, vzkázal Trump za doprovodu bizarní fotomontáže
včera
Svět zasáhne silné El Niño, varuje WMO. Počasí může letos lámat rekordy
včera
Odchod Spojených arabských emirátů z OPEC otřásl světem. Proč je tak významný?
včera
Estonsko chce, aby Evropská unie zakázala vstup ruským vojákům
včera
Ruská přehlídka ke Dni vítězství bude poprvé po 20 letech bez vojenské techniky. Důvod ministerstvo tají
včera
Řítí se svět do další ekonomické krize? Tentokrát by se neodehrála stejně, jako ta předchozí
Vzpomínky na pád banky Lehman Brothers v září 2008 jsou pro mnohé stále živé. Bobby Seagull tehdy pracoval jako obchodník v londýnském Canary Wharf a do kanceláře dorazil před šestou ráno naposledy. Ačkoliv zprávy z Ameriky věštily bankrot, zaměstnanci v Británii netušili, co to pro ně znamená. V kancelářích zavládl chaos a někteří lidé si začali brát obrazy ze stěn jako náhradu za dlužné akcie.
Zdroj: Libor Novák