V pražské ZOO se narodilo mládě lemura

Pražská zoo ve středu ráno přivítala mládě lemura kata. Jeho rodiči jsou šestiletá samice Anka, která se narodila v Paříži, a stejně starý samec Tali pocházející z Bratislavy. Mluvčí zoo Lenka Pastorčáková o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Podle Červené knihy Mezinárodního svazu ochrany přírody patří lemuři kata mezi ohrožené druhy. Žijí na Madagaskaru.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Pražská zoo přivítala mládě lemura kata
doporučujeme

Lemuří přírůstek je už druhým Ančiným mládětem. Daří se mu dobře, matka se o něj svědomitě stará. "Okamžitě jej očistila. Malý lemur se své matky neustále drží a pravidelně pije. Vzhledem k tomu, že už Anka má určité mateřské zkušenosti, nestraní se tolik zbytku skupiny jako v případě péče o prvního potomka a s mládětem už umí i manipulovat," uvedl vrchní chovatel primátů Martin Vojáček. Vzhledem k příznivému počasí tak i malý lemur, který dosud nemá jméno, pobývá ve venkovním výběhu.

Anka se do Prahy dostala v roce 2016, když pražská zoo obnovovala chov lemurů. Od půli 90. let v ní žily pouze samčí skupiny, historie chovu lemurů kata však v Praze, s menšími přestávkami, sahá až do roku 1960. V roce 1993 se podařilo odchovat první mláďata.

První Ančin potomek přišel na svět loni v dubnu, o necelý měsíc později pak porodila i starší samice Móni. Pražská lemuří rodina je teď šestičlenná.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sledujte "superúplněk". Nejjasnější úplněk roku v noci na středu

07.04.2020 06:28 V noci z dneška na středu bude nejjasnější úplněk roku, tzv. superúplněk. Úkaz se na obloze objeví…

Brno prodalo na neexistující zápas lístky za milion korun

01.04.2020 17:47 Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým…

Koronavirus: Miliardář Křetínský měl pozitivní test. Nechce "zdravotně…

30.03.2020 05:31 Podnikatel Daniel Křetínský byl 12. března pozitivně testován na nový typ koronaviru. Od té doby je…

Arcibiskup Duka je v karanténě, biskup Herbst má pozitivní test na…

29.03.2020 08:39 Aktualizováno Biskup Karel Herbst měl pozitivní test na koronavirus. Na svém webu to dnes večer potvrdilo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy