Kauza zříceného most ve Vilémově: Soud zastavil trestní řízení koordinátorky

Odvolací soud zastavil trestní řízení proti koordinátorce bezpečnosti práce Marii Hubkové. Byla jednou z deseti obžalovaných v případu tragického pádu mostu ve Vilémově na Havlíčkobrodsku, při kterém v roce 2014 zemřeli čtyři lidé. Rozhodnutí je pravomocné. ČTK to dnes řekl mluvčí krajského soudu v Hradci Králové Jan Kulhánek. Odvolací soud rozhodoval v srpnu. Případ vrátil zpět havlíčkobrodskému soudu. Podrobnosti soud do doručení usnesení všem účastníkům nezveřejnil.

Přidejte svůj názor

Zřícený most v obci Vilémov na Vysočině, zemřeli zde čtyři dělníci.
doporučujeme

"Odvolací soud zrušil napadený rozsudek v části týkající se obžalované Marie Hubkové a v této části trestní řízení zastavil z důvodu, že obžalovaná byla již postihnuta za shodné jednání ve správním řízení," uvedl Kulhánek. Marii Hubkové uložil Státní úřad inspekce práce pokutu 96.000 korun a 1000 korun jako náklady řízení, řekla ČTK Dagmar Plocková z Oblastního inspektorátu práce pro Jihočeský kraj a Vysočinu. Souhrnná výše pokut, který inspektorát práce udělil kromě Hubkové také společnostem Strabag a Bögl & Krýsl byla 1,5 milionu korun. "Nechci se k tomu vyjadřovat," řekla dnes ČTK Hubková.

Odvolací soud zrušil rozsudek z listopadu loňského roku i v případě dalších devíti obžalovaných. Původně byl odsouzený jen jeden stavbyvedoucí ke čtyřletému vězení a zákazu činnosti. Okresní soud se bude případem znovu zabývat 5. listopadu. Jednání jsou nařízená také na 6. a 7. listopadu.

"Závěr okresního soudu, že obžalovaní postupovali podle projektu dle názoru odvolacího soudu neodpovídá obsahu provedených důkazů, rozhodně není přesvědčivě odůvodněn a nevypořádává se s obsahem dosavadního obsáhlého dokazován," uvedl Kulhánek. Soud bude muset zřejmě znovu vyslechnout alespoň některé obžalované a znalce.

Téměř 90 let starý klenutý most přes říčku Hostačovku ve Vilémově rekonstruoval Kraj Vysočina za více než 200 milionů korun spolu se silnicí II/345 mezi Chotěboří a Golčovým Jeníkovem. Zřítil se 4. září 2014, čtyři dělníci pod ním zemřeli, dva byli zranění. Nový most byl zprovozněn na konci července 2015.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zákon o svobodném přístupu k informacím může doznat změn, rozhodla vláda

14.10.2019 17:30 Aktualizováno Ochránit úřady a další instituce před zneužíváním práva na informace ze strany žadatelů má novela…

Pavlišová mě 3 roky šikanovala! Starosta Postoloprt si stěžoval na státní…

11.10.2019 12:26 Novela zákona o státním zastupitelství vyvolává velké emoce. Ministryně spravedlnosti dokonce…

Projde Koudelka napočtvrté? Vláda opět navrhla jmenování šéfa BIS generálem

08.10.2019 18:35 Aktualizováno Vláda počtvrté navrhuje jmenování ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky do…

Šéfoval Fondu národního majetku, čelí trestnímu oznámení kvůli OKD. Je to…

08.10.2019 17:06 Bývalý šéf Fondu národního majetku (FNM) Roman Češka tvrdí, že o privatizaci OKD nerozhodoval,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama