Vydavatelství INCORP a spolek NELEŽ zahajují spolupráci

Mediální skupina INCORP a.s. a spolek NELEŽ zahájily spolupráci ve snaze společně bojovat proti šíření dezinformací ve veřejném mediálním prostoru a omezit přítok financí webům, které fake news produkují a publikují.

Spolek NELEŽ i vydavatelství INCORP se dlouhodobě shodují v názoru, že je potřeba potírat hoaxy šířící se napříč společností, stejně jako omezovat vliv webů, které je aktivně a cíleně produkují. Oba subjekty se proto rozhodly spojit síly a kooperovat v rámci boje proti manipulativním informacím a nepravdivým narativům.

„Součástí spolupráce budou jak společné mediální výstupy, tak i širší kooperace, kterou aktuálně připravujeme. Chceme dát společně najevo, že boj proti dezinformacím, který se v české společnosti ve velké míře rozjel v době pandemie covidu, je stále aktuální, a o to více je potřeba i během okupace Ukrajiny. Šiřitelé dezinformací nespí a boj proti nim by neměl ustávat a upadat do pozadí,“ říká šéfredaktor serveru EuroZprávy.cz Lukáš Kňazovický

„Jsme rádi za spolupráci s další mediální skupinou. Je vidět, že stále více subjektů na české mediální scéně chce pomoci v boji proti záměrně šířeným manipulativním zprávám. Snaha vydělat peníze na strachu, obavách nebo frustraci by měla být co nejvíc potlačovaná,“ říká předseda spolku NELEŽ Roman Číhalík.

NELEŽ dlouhodobě usiluje zejména o omezení příjmů dezinformačních webů z reklamy. Největší takové weby v Česku si vydělají i nižší jednotky statisíců za měsíc díky automatizovaným systémům pro online reklamu, velmi často díky nevědomosti inzerentů. Ti tak podstupují nejen finanční, ale i reputační rizika.

Související

mediální skupina INCORP a.s. a INCORP Development

Výzva: mediální skupina INCORP přijme redaktory

Redakce zpravodajských titulů mediální skupiny INCORP a.s. přijme do svých řad právě vás, šikovné kreativní jednotlivce, kteří ovládáte rodnou češtinu tak dobře, abyste v kombinaci s vašimi zkušenostmi či základy nebo studiem žurnalistiky byli schopni tvořit kvalitní a ověřené zpravodajství.

Více souvisejících

mediální skupina INCORP a.s. NELEŽ

Aktuálně se děje

před 22 minutami

před 53 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Ruská armáda, ilustrační foto

Kyjev: Rusko přišlo ve válce už o 500 tisíc vojáků

Ukrajinský generální štáb dnes ráno oznámil, že od začátku invaze na Ukrajinu v únoru 2022 přišla ruská armáda o 500 000 vojáků. Tento údaj však není možné nezávisle ověřit, protože Moskva o svých ztrátách neinformuje. Ukrajina navíc nerozlišuje mezi padlými, zraněnými nebo pohřešovanými vojáky.

před 4 hodinami

Ilustrační foto

Desatero kyberbezpečnosti: Zjistěte, jestli máte svá data v bezpečí

Kriminalita v kybernetickém prostoru nijak nepolevuje. V roce 2022 tvořily kybernetické útoky 10 % z celkové kriminality v České republice. Celkem šlo o více než 18 tisíc případů. Útočníci cílí jak na firmy, tak i jednotlivce. Výjimkou nejsou ani děti nebo senioři, kteří často patří k nejohroženějším skupinám. Povědomí o kybernetické bezpečnosti se sice pomalu zvyšuje, útočníci ale stále vymýšlí nové způsoby, jak z obětí vylákat osobní údaje nebo peníze. Přečtěte si, jakých deset základních pravidel ochrání vaše data.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

včera

včera

Princ William se svou rodinou

Princezna Kate se zotavuje z vážné nemoci. Potřebuje dvě věci

Britskou monarchií letos otřásají v základech zdravotní problémy jejích členů. Králi Karlovi III. i princezně Kate byla diagnostikována rakovina. Zatímco panovník se už opět objevuje na veřejnosti, jeho snacha se drží v ústraní. Lidem se ukáže, až dostane zelenou od lékařů. 

včera

včera

včera

včera

Antony John Blinken je americký demokratický politik a právník, od ledna 2021 ministr zahraničních věcí Spojených států amerických v Bidenově vládě.

Blinken dorazí příští týden do Prahy. Česko hostí jednání ministrů zemí NATO

Do Česka příští týden dorazí šéf americké diplomacie Antony Blinken, aby se zúčastnil jednání ministrů zahraničí členských zemí NATO. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na americké ministerstvo zahraničí. Blinken má také jednat s českým protějškem Janem Lipavským (Piráti) a dalšími činiteli o podpoře Ukrajiny či energetické spolupráci.

včera

včera

Policie SR, ilustrační fotografie.

Policie ztotožnila nejméně 50 lidí, kteří schvalovali atentát na Fica

Slovenská policie eviduje po atentátu na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) přes 150 podnětů ohledně možného schvalování pokusu o vraždu. Ve více než 50 případech došlo ke ztotožnění autorů příspěvků, uvedl ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) na páteční tiskové konferenci. 

včera

včera

včera

Ukrajina zastavila postup ruské pozemní ofenzívy v Charkovské oblasti, přešla do protiútoku

Ukrajinské ozbrojené síly zastavily postup ruské pozemní ofenzívy v Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny a nyní přešly do protiútoku, oznámila v pátek ukrajinská armáda podle agentury AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy