Mediální skupina INCORP zanechala i letos v prestižní fotografické soutěži Czech Press Photo svou nesmazatelnou stopu. Fotograf serveru EuroZprávy.cz Michael Zelinka zvítězil v kategorii Cena ČTK se svým snímkem z inaugurace prezidenta České republiky Petra Pavla.
V rámci fotografické soutěže Czech Press Photo se talentovanému fotografovi podařilo uspět už loni, kdy se probojoval mezi finalisty Czech Nature Photo a v kategorii Czech Photo Junior obsadil vynikající druhé místo.
Letos si na své konto připsal prvenství v kategorii Cena ČTK, která se uděluje "v rámci soutěže Czech Press Photo zpravodajské fotografii, která má výjimečné novinářské kvality – aktuálnost, pohotovost a výstižnost."
Vítěznou fotografií je snímek, který vznikl během inaugurace Petra Pavla, na němž je prezident České republiky zachycen po boku první dámy Evy Pavlové a jeho předchůdce, bývalého prezidenta Miloše Zemana.
"Při ceremoniálu se mi podařilo zachytit moment, který vystihuje emoce nového i odcházejícího prezidenta," popsal svůj snímek Michael Zelinka.
"Ocenění mě velmi potěšilo, protože v Czech Press Photo je konkurence, jako každý rok, opravdu velmi kvalitní. Vážím si toho, že porotu oslovila právě moje fotografie, protože inaugurace se zúčastnili zcela jistě fotografové zvučných jmen," doplnil.
"Na vítězství našeho fotografa jsme hrdí. Jeho úspěchy ukazují, že má své místo mezi tuzemskými fotografickými špičkami, a díky slibné kariéře, kterou má před sebou, o něm v budoucnu ještě jistě uslyšíme," podotkl šéfredaktor serveru EuroZprávy.cz Lukáš Kňazovický.
Související
Výzva: mediální skupina INCORP přijme redaktory
Vydavatelství INCORP a spolek NELEŽ zahajují spolupráci
mediální skupina INCORP a.s. , Petr Pavel , Czech Press Photo
Aktuálně se děje
před 46 minutami
Z nitra EU přichází důrazné varování: Pokud Trump silou převezme Grónsko, bude to definitivní konec
před 2 hodinami
Grónsko brání dvě psí spřežení, vysmívá se Trump. Pořádně se plete
před 2 hodinami
NATO v reakci na zvyšující se aktivitu Ruska a Číny v polárních oblastech řeší bezpečnost v Arktidě
před 3 hodinami
Jsme připraveni na válku, odpovíme drtivou silou, vzkazuje Írán Trumpovi
před 4 hodinami
Turek na ministerstvu usedne. Stal se vládním zmocněncem pro Green Deal
před 5 hodinami
Le Penová bojuje o kandidaturu. Soud rozhodne, jestli se může stát prezidentkou
před 6 hodinami
Předpověď počasí se naplní. Meteorologové varují před ledovkou, bude silná
před 6 hodinami
Motoristé řeší, kam s Turkem. Možná pro něj našli místo
před 7 hodinami
Vězněn bez soudu, mučen od CIA. Údajný terorista dostal tučné odškodné, na svobodu ho přesto nepustili
před 8 hodinami
Kuba jako další Trumpův cíl? Pohrozil jí kompletním zastavením dodávek ropy
před 8 hodinami
Britové vyvinou pro Ukrajinu balistickou střelu. Nightfall bude zasahovat cíle hluboko v Rusku
před 9 hodinami
Vojenský zásah není jedinou možností. Jaké kroky USA zvažují v Íránu?
před 10 hodinami
Protesty v Íránu mají stovky mrtvých, Trump zvažuje vojenský zásah
před 11 hodinami
OBRAZEM: Pohádková Praha pod sněhem. Východ slunce, běžky na Karlově mostě i bruslení ve Stromovce
před 12 hodinami
Předpověď slibuje teplejší zimní počasí i problémy kvůli ledovce
včera
Loučil se i Biden. V USA pohřbili předčasně zesnulou vnučku Kennedyho
včera
Trenérské změny v Anglii. Rudí ďáblové skoncovali s Amorimem, do Chelsea jde kouč z Francie
včera
Fiala z SPD znovu zpochybnil ruskou odpovědnost za Vrbětice
Aktualizováno včera
Záchrana, jaká nemá v Česku obdoby. Zraněný muž je konečně venku z jeskyně
včera
Trump už si brousí zuby i na Kubu. Dohodněte se, než bude pozdě, vzkázal
Americký prezident Donald Trump po zásahu ve Venezuela zvyšuje tlak i na další zemi v regionu. Kubu vyzval, aby co nejrychleji uzavřela dohodu, než bude pozdě. V minulosti přitom vojenskou intervenci na ostrově vyloučil
Zdroj: Lucie Podzimková