V Praze je zákaz návštěv v nemocnicích a sociálních zařízeních

Od dnešních 18:00 platí v Praze kvůli zhoršující se epidemické situaci zákaz návštěv v nemocnicích a sociálních zařízeních. Výjimku budou mít stejně jako na jaře návštěvy u nezletilých a umírajících.

Nemocnice Motol, ilustrační foto
doporučujeme

Nové nařízení zveřejnila na webu Hygienická stanice Hlavního města Prahy. Většina pražských nemocnic návštěvy už zakázala nebo výrazně omezila dříve.

Přítomnost otců u porodu je dál povolená, znovu platí ale určitá omezení. U porodu může být pouze druhý rodič nebo osoba žijící s rodičkou ve společné domácnosti. Povinná bude rouška, tělesná teplota do 37 stupňů Celsia a nepřítomnost příznaků covidu-19.

Porod se musí vést v samostatném pokoji nebo porodním boxu a další osoba přítomná u porodu se nesmí potkat s jinými rodičkami. Právě kvůli nemožnosti zajistit samostatný pokoj či porodní box na jaře některé porodnice přítomnost otců u porodu odmítaly.

Úplný zákaz návštěv v nemocnicích, domovech pro seniory a dalších zařízeních sociálních služeb platil kvůli epidemii nového typu koronaviru už na jaře. Platil plošně do 25. května. Znovu byl zaváděn jen v regionech, kde se situace zhoršovala. Od 1. září byly návštěvy povoleny nejvýše po dvou na jednoho pacienta venku nebo ve vyčleněné místnosti. Platí povinnost nosit roušky.

Praha má být podle primátora Zdeňka Hřiba (Pirátí) od víkendu na mapě rizika nákazy covidem-19 označená červeně. Od pondělí budou muset vysoké školy v hlavním městě učit jen na dálku a na venkovních akcích pro více než sto lidí budou nově povinné roušky.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Situace se prudce zhoršuje. Česko hlásí přes 15 tisíc nakažených,…

24.02.2021 18:10 Aktualizováno V úterý přibylo v Česku 15 672 nakažených. Rizikové skóre protiepidemického systému PES je k dnešku…

Nemocnice v Praze zdravotní péči kromě akutní omezily už loni

24.02.2021 16:50 Nemocnice v Praze většinou neakutní péči zastavily už na konci loňského roku. Nyní se snaží…

Informaci o omezení dodávek od AstraZeneca stát ověřuje

24.02.2021 12:48 Premiér Andrej Babiš informaci o hrozbě omezení dodávek vakcín AstraZeneca do Evropské unie ve…

Učitelé se mohou registrovat k očkování od 27. února

24.02.2021 09:34 Ministerstvo školství poslalo do škol informace k prioritnímu očkování školských pracovníků,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama