Většina nemocnic v Praze nezrušila zákaz návštěv, epidemiologická situace nevypadá dobře

Většina pražských nemocnic k dnešnímu dni zákaz návštěv nezrušila. Mezi ně patří Thomayerova nemocnice nebo Nemocnice Na Homolce. Návštěvy pacientů jsou dnes možné v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) v Praze a v Nemocnici na Bulovce. V nemocnici v Motole je povolí v úterý 26. května. Návštěvy jsou ale možné jen za dodržení stanovených pravidel.

Nemocnice Na Bulovce
doporučujeme

Nemocnice byly kvůli zamezení možnému šíření covidu-19 uzavřeny návštěvám na začátku března. Zákaz mohly zrušit podle pokynů ministerstva zdravotnictví k dnešnímu dni. Rozhodnutí bylo na uvážení vedení nemocnic.

"Od pondělí 25. května jsou návštěvy možné za dodržení stanovených hygienicko-epidemiologických opatření," řekla mluvčí ÚVN Jitka Zinke. Stanovená pravidla dnes nemocnice zveřejnila na svých webových stránkách. Návštěvy podle Zinke nejsou až na výjimky povoleny u pacientů se závažnými rizikovými faktory a v částech budovy nebo pokojích v karanténě. Vstup nebude možný ani v případě, kdy bude návštěvě při vstupu změřena zvýšená teplota.

Podobná je situace v Nemocnici na Bulovce. Počet návštěvníků nemocnice je podle mluvčí Simony Krautové regulovaný. Návštěvy dále musí dodržovat pravidla stanovená na základě požadavků ministerstva zdravotnictví.

Ve Fakultní nemocnici v Motole budou návštěvy na většině oddělení povoleny od úterý 26. května. Výjimkou bude podle mluvčí Motola Pavlíny Dankové například Centrum následné péče.

Zákaz návštěv dnes nezrušili například v Nemocnici Na Františku. "V tuto chvíli se nám epidemiologická situace nejeví zcela příznivě, protože ukazatel denního nárůstu nakažených opět stoupá, a my v žádném případě nechceme ohrozit naše pacienty, ani celkový chod nemocnice," řekla ČTK mluvčí nemocnice Lucie Krausová. Podle ní by mohl být zákaz návštěv zrušen od 1. června.

Zákaz návštěv dále trvá i ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a v Thomayerově nemocnici. Případné zrušení zákazu návštěv bude podle mluvčích nemocnic Terezy Romanové a Petra Sulka záviset na aktuální epidemiologické situaci. Podobná je situace i v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Praze a v Nemocnici Na Homolce. Ve všech zařízeních jsou podle jejich mluvčích možné individuální návštěvy po dohodě s ošetřujícím lékařem a návštěvy osob v terminálním stadiu.

Nemocnice musí podle mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví, která stanovují pravidla pro obnovování provozu v době ustupující epidemie covidu-19, omezit návštěvy u pacientů na maximálně dva lidi, musí jim měřit teplotu a vyptat se na výskyt příznaků koronaviru. Na vícelůžkových pokojích musí být pacient a jeho návštěva od ostatních pacientů odděleni přepážkou nebo zástěnou a podobně.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V neděli přibylo v Česku 59 případů covidu-19, za víkend 112

13.07.2020 18:47 Aktualizováno V neděli přibylo v Česku 59 nových případů koronaviru, bylo to o šest více než v sobotu. V…

Další ohnisko koronaviru. Covid-19 se objevil mezi pracovníky…

13.07.2020 17:42 emoc covid-19 se objevila mezi zaměstnanci společnosti Varroc Lighting na Novojičínsku. Je jich jen…

Počet případů koronaviru v ČR klesl pod stovku, ohniska jsou čtyři

12.07.2020 18:02 Aktualizováno V sobotu přibylo v Česku 53 nových případů koronaviru, za dnešek zatím laboratoře potvrdily 33…

Česko má nová pravidla konce karantény. Budou tři kategorie

12.07.2020 10:19 Aktualizováno Ministerstvo zdravotnictví se rozhodlo pro další změnu pravidel v případě ukončování izolace, která…

Související:

Právě se děje

Další zprávy